- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - مطالب شهریور 1392
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : چهارشنبه 27 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

مواد لازم :
یک قاشق غذاخوری پودر مورد
یک قاشق غذاخوری پودر برگ بید
5 قاشق غذاخوری صابون رنده شده
1 لیوان آب
 روغن زیتون ( یا روغن نارگیل ) نصف قاشق غذاخوری

طرز تهیه :
آب را درون ظرفی دردار ریخته و به جوش بیاورید.
آنگاه پودر مورد و برگ بیدهای پودر شده را درون آب جوش ریخته و دم کرده گیاهی را صاف کرده درون ظرف فلزی ریخته، صابون رنده شده و روغن گیاهی مورد نظر را وارد دم کرده صاف شده بکنید و روی حرارت ملایم قرار داده و آرام آرام مخلوط را هم بزنید تا کاملاً حل شود و غلظت خاص خود را به دست آورد. شامپوی آماده شده را درون ظرف درداری بریزید.


در هنگام حمام کردن پس از خیس کردن موها شامپو را در کف دست ریخته و کف دستها را آرام آرام به تمام قسمتهای سر ماساژ بدهید، آنگاه با قسمت نرم نوک انگشتان آرام آرام کف سر را همراه با این شامپو ماساژ دهید تا به ریشه های مو نفوذ کند. زیرا ترکیب شامپوی مزبور باعث تقویت سرعت و رشد موها می گردد. این شامپو برای شستشوی موهای چرب و نرمال بسیار مفید است و به عنوان یک ماده تقویتی در کنار شامپوهای دیگر می توانید از این شامپو نیز استفاده کنید. زیرا این شامپو علاوه بر تقویت موها و محکم کردن موها، طراوت و زیبایی خاصی به موها بخشیده و مانع از آسیب کوتیکولهای سطحی مو و موخوره شدن موها می شود.
از این شامپو می توان برای شستشوی موهای خشک و حساس نیز بهره جست، منتهی در این صورت، در هنگامی که شامپو غلظت خاص خود را به دست آورد و از روی حرارت آن را برداشتیم می گذاریم سرد بشود، آنگاه یک زرده تخم مرغ به مخلوط اضافه کرده، خوب هم می زنیم تا مایع یکدستی به دست آید. این شامپو علاوه بر پاک کنندگی مناسب یک عامل تقویتی مناسب برای موهای خشک به حساب می‌آید و از ریزش موی شما جلوگیری می کند.

 

 
تاریخ : چهارشنبه 27 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

پزشکان معتقدند مصرف قرص سیر می‌تواند فشارخون را به میزان 10 درصد کاهش دهد.

بررسی شواهد پزشکی نشان می‌دهد که 12 هفته درمان با قرص‌های سیر به کاهش چشمگیر فشارخون منجر می‌شود و خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

پزشکان معتقدند که افراد مبتلا به فشارخون بالا می‌توانند با افزودن سیر به رژیم‌های غذایی معمول، وضعیت جسمی خود را به میزان چشمگیری بهبود دهند.

بازبینی 21 مطالعه انجام شده روی نمونه‌های انسانی نشان می‌دهد که مکمل‌های حاصل از سیر خشک‌شده که حاوی میزان مشخصی از عنصر فعال «آلیسین» است، به کاهش فشارخون کمک می‌کنند. از سوی دیگر پزشکان تاکید دارند که مصرف خود سیر به جای قرص آن، این خاصیت را ندارد، زیرا مقدار قابل توجهی از آلیسین هنگام جویدن یا پختن آن از بین می‌رود.

سیر به دلیل آن که باعث ترشح ترکیبات شیمیایی چون «اکسید نیتریک» و «سولفید هیدروژن» می‌شود می‌تواند به آرام‌سازی و انعطاف‌پذیری رگ‌های خونی و در نتیجه به کاهش فشارخون کمک کند.

همچنین قرص‌های سیر به دلیل آن که منجر به بوی بد دهان نمی‌شود، بهتر قابل استفاده هستند.

در بررسی مقایسه‌ای اولیه بین روغن سیر و سیر خشک‌شده، تاثیر روغن سیر بر کاهش فشارخون مشخص نشد اما در عوض آشکار شد که سیر خشک‌شده می‌تواند به میزان قابل توجهی به کاهش فشارخون کمک کند.

آمار نشان می‌دهد که حدود 16 میلیون انگلیسی به عارضه فشارخون بالا مبتلا هستند که یک سوم آنان از بیماری خود آگاه نیستند. این عارضه عامل اصلی بیماری‌های قلبی، ‌نارسایی کلیوی و سکته مغزی است.

 
موضوعات مرتبط: انتخابات 1390 مجلس شورای اسلامی در مرند - جلفا ,
تاریخ : چهارشنبه 27 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

یکی از معضلات اصلی برای خانواده ها نحوه برخورد و ارتباط برقرار کردن با جوانان و نوجوانان خود می باشد.
اولین و مهمترین مساله این است که پدر و مادر فکر می کنند که برقرار کردن رابطه دوستی با فرزندان مشکل می باشد، در صورتی که اگر پدر و مادر کمی حوصله به خرج دهند و صبوری کنند و با آرامش به حرفهای بچه هایشان گوش دهند مسلما خیلی  از گره هایی که  بایستی با دندان باز شود را با دست باز می کنند. وقتی جوانان احساس امنیت کنند می توانند با پدر و مادر خود صحبت کنند بدون اینکه ترسی از طرد شدن، مورد ضرب و شتم قرار گرفتن، مورد تحقیر قرار گرفتن و مورد مقایسه قرار گرفتن داشته باشند. در این صورت آن جوان یا نوجوان، پدر و مادر خود را محرم اسرار دانسته و ارتباط خوبی بر قرارمی کند. البته این اولین و اساسی ترین  قدم است.

یک مثال واضح این که خود ما چرا با یک دوست راحت صحبت می کنیم ولی با پدر و مادر یا حتی با خواهر و برادر نمی توانیم به راحتی صحبت کنیم؟ چون یک دوست فقط به حرفهای ما گوش می دهد و درنهایت برای این که ما را آرام کند، همدردی می کند و حتی یک راهکار هم جلوی پای ما می گذارد، چه درست و چه نا خواسته غلط. ولی پدر و مادرها به محض اینکه بچه صحبت می کند چون نگران هستند که به نوعی از دستش بدهند شروع به گفتن حرفهای تحریک آمیز می کنند، البته ناخواسته و نمی دانند که این حرف ها فاصله ها را بیشتر می کند و بچه برای اینکه جایگاه خود را درخانه از دست ندهد ومورد سرزنش قرار نگیرد، ترجیح می دهد با همان دوست راحت باشد ودردودل کند، به همین راحتی!!.

اما راهکارهایی کاربردی برای حل این مساله و دوستی عمیق با فرزندان:

1- اولین راهکاراین که اگر توانستید تحمل کرده و با آرامش به حرفهایشان گوش کرده بدون اینکه خود را در جایگاه پدر یا مادر بدانید، بلکه خود را یک دوست صمیمی و هم سن و سال او بدانید و راهنمایی اش کنید. بدون اینکه ترسی داشته باشید اولین قدم و بزرگترین قدم را برداشته اید.

2- فرزندان خود را همان طوری که هستند بپذیرید، بدون مقایسه  با فرزندان دیگران، اگر می خواهید واقعا آنها را از دست ندهید.

3- علاقه خودمان را به صورت جملاتی شیرین اما نه چرب زبانی و شیوه های غیر کلامی محبت آمیز و عملی به فرزندمان ابراز کنیم.عزیزم تو عشق من هستی!!

4- با جوانان و نوجوانان به زبان دل آنها و مناسب با زمان زندگی آنها سخن بگوییم، درقالب احترام وتشویق در فرزندانمان ایجاد امنیت روانی و انگیزه مثبت کنیم.

5- فاصله روحی خود را با دردودل کردن و تعریف خاطرات کودکی با فرزندان تان کم کنید و با این کار رشد معنوی را در آنها تقویت کنید.

6- اشتباهات فرزندان خود را با بزرگواری بدون پرده دری و ایجاد جسارت در آنها رفع نمایید.

7- به صورت دستوری با آنها صحبت نکنیم و نام فرزند خود را با احترام به ویژه در حضور دیگران صدا کنیم.

8- دادن هدیه های کوچک به بهانه مناسبت های مختلف به صورتی که آنها را پر توقع نسازد و برای هر کار کوچکی از شما انتظار پاداش و جایزه نداشته باشند.

9- ایجاد حس مسئولیت و اعتماد به نفس در فرزندان با تعیین وظایف درخانواده و دادن یک حس مالکیت به آنها.

10- نسبت به دوستان فرزند خود حساسیت و شناخت بالایی داشته باشید، زیرا گرایش او بر پذیرش شما در گروه همسالان و مشابهت آنان از عوامل اصلی تربیت نوجوانان و جوانان است و این کار وقتی آسان می شود که با فرزندانمان دوست باشیم که مطمئنا به دوستان آنها نیزمی توانیم نزدیک شویم.

11- اهمیت جایگاه فرزندتان را در خانواده به اوتفهیم کنید که در حفظ و رشد شخصیت خود کوشا باشد.

12- توقعات و انتظارات خود را به صورت دقیق و در حد توان و با محبت برایشان توضیح دهید.

13- در مواقع انتقاد، شخصیت او را زیر سوال نبرده بلکه حداقل از چند خوبی او تعریف کرده و سپس عمل ناپسند او را انتقاد کنید.

14- درمقاطع دشوار سعی کنید کنارش باشید و با اواحساس همدردی کنید، امابه او بفهمانید کاری که شما انجام داده اید وظیفه او بوده و عادت نکند.

15- در آخر فرزندانمان را با سختی و محرومیت آشنا کنیم تا دارای روحیه ای قوی و محکم شوند.

با دقت این راهکارها را مطالعه کرده، بپذیرید و انجام دهید. مطمئن باشید گاهی صمیمیت و مهربانی به موقع شر را به خیر تبدیل کرده و دردسرهای آینده ی فرزند شما برایتان از بین خواهد رفت.

 
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

کامپیوترها بسیاری از کارهای ما را آسان و تسریع می کنند و به همین دلیل مردم امروزه بسیاری از کارهای خود را با کامپیوتر انجام می دهند و این دستگاه پر طرفدار در جاهایی مثل دفتر کار ، مدرسه ، دانشگاه ،بیمارستان و حتی خانه کاربرد زیادی دارد . اما متاسفانه استفاده طولانی مدت و دائمی از کامپیوتر آثار منفی زیادی برای سلامت ما دارد


مشکلات بینایی
استفاده زیاد از کامپیوتر ممکن است منجر به یک مشکل بینایی با نام سندرم بینایی کامپیوتر شود . وقتی که ما برای خواندن مطالب به صفحه کامپیوتر خیره می شویم ، بخاطر اینکه وضوح و سطح کنتراست نوشته ها به اندازه نوشته های چاپ شده روی کاغذ نیست ، فشار بیشتری به چشم ما وارد می شود و به همین دلیل پس از مدتی کابران دائمی کامپیوتر ممکن است به سندرم بینایی کامپیوتر مبتلا شوند. احساس فشار بر روی چشم ، تاری دید ، سردرد و خشک شدن چشم ها از جمله نشانه های این سندرم هستند . این علائم معمولا" موقتی هستند و زمانی که شما از کامپیوتر استفاده نمی کنید کمتر می شوند.


مشکلات فیزیکی
بسیاری از افرادی که برای مدتهای طولانی از کامپیوتر استفاده می کنند از سردرد و همین طور درد در ناحیه مچ ، بازو و گردن شکایت می کنند. این دردها معمولا" در نتیجه حالتهای نادرست بدن در هنگام استفاده از کیبورد ، ایجاد می شوند . اما گاهی اوقات نیز در اثر خستگی بیش از حد عضلات چنین دردهایی را تجربه می کنیم . بنابراین در هنگام استفاده از کامپیوتر حتما" دقت کنید که طرز نشستن شما صحیح باشد و هر ساعت یکبار حتما" بخودتان استراحت بدهید.


اشعه های مضر
بسیاری از مانیتور ها لامپ اشعه کاتدی دارند و در نتیجه اشعه ایکس منتشر می کنند و به سلامت ما آسیب می رسانند. به همین دلیل قرار گرفتن در مقابل مانیتور کامپیوتر برای مدت طولانی ممکن است منجر به بیماریهایی مثل سرطان، تومور، سقط جنین ، سردرد و بی خوابی شود. بنابراین با محدود کردن مدت استفاده از کامپیوتر در طول روز و حفظ فاصله مناسب از آن سعی کنید کمتر در معرض این اشعه قرار بگیرید.


اعتیاد
شما با استفاده از کامپیوتر می توانید به اطلاعات و سرگرمی های بی شماری دسترسی داشته باشید . افرادی که برای دسترسی به این اطلاعات و سرگرمی های بی پایان از کامپیوتر استفاده می کنند معمولا" معتاد آن می شوند. برای مثال یک فرد ممکن است به خواندن مقالات اینترنتی ، بازیهای آنلاین و یا صحبت کردن با دیگران در چت روم ها اعتیاد پیدا کند و این اعتیاد ممکن است باعث شود که فرد از خانواده ، فعالیتهای اجتماعی و حتی درسهای مدرسه ودانشگاه غافل شود.

 

 

 
موضوعات مرتبط: نویسندگان ایرانی ,
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

گام هایی که باید بردارید
با نگاهی اجمالی به صفحه نیازمندی های روزنامه، آگهی استخدام برای حرفه هایی مانند: بازاریاب، مدیرفروش، مسئول فروش، کارشناس فروش و... را مشاهده خواهید کرد که همه این عناوین در واقع به یک شغل اطلاق می شود که همان کار بازاریابی است و به این اسامی در ایران مرسوم شده است. برای این که بتوانید در میان انبوهی از این آگهی ها گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید چند نکته را به طور مختصر بیان می کنم:


1 - مشخص کنید در چه حوزه ای تصمیم به فعالیت دارید
شرکت ها یا مجموعه هایی که متقاضی بازاریاب هستند چند نوع هستند:
الف - شرکت هایی که محصولی را تولید و توزیع می کنند؛ در این شرکت ها برای یک یا چند نوع کالا بازاریابی می شود. البته اگر کالایی که قرار است بازاریابی شود دارای برند معتبر و شناخته شده ای باشد کار ساده تر است اما بازاریابی و فروش محصول شرکت های نوپا که به تازگی وارد بازار شده اند زمان و انرژی بیشتری می طلبد. البته باید خاطرنشان کنم که به طور معمول شرکت های نو بنیان سهم بیشتری از مبلغ فروش را به بازاریاب ها اختصاص می دهند.


ب - برخی شرکت های دیگر شرکت های تبلیغاتی هستند که کار ساخت بولتن ها و بروشورهای تبلیغاتی و طراحی کاتالوگ و برگزاری سمینار و همایش های مختلف را بر عهده دارند. در این شرکت ها بخشی از فعالیت بازاریابان به صورت بازاریابی تلفنی است.


ج - شرکت های دیگر شرکت هایی هستند که یک خدمت را به مشتری ارائه می دهند و برای خدمات خود به دنبال مشتری می گردند. کار بازاریابی خدمات این شرکت ها مشکل تر است. زیرا در بخش بازاریابی یک کالا، شما با یک سخت افزار روبه رو هستید که ملموس و شناخت و پیش بینی عملکرد آن ساده تر است اما معرفی یک خدمت و شناساندن آن به مشتری تا حدی دشوارتر است. مانند برخی خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی و...


2 - توجه داشته باشید که اگر به محصول یا خدمتی علاقه مند باشید راحت تر و بهتر آن را بازاریابی خواهید کرد. چرا که برای شناخت بیشتر آن مشتاق تر خواهید بود و با عشق و علاقه مضاعفی آن را معرفی می کنید.


3 - یک اصل کلی در کسب و کار وجود دارد و آن این که : همواره « امنیت شغلی » و « میزان درآمد » با یکدیگر رابطه عکس دارند. کارهایی مانند بازاریابی کارهای پر ریسکی هستند که اگرچه درآمد بالایی دارند اما امنیت شغلی کمی دارند پس اگر امنیت شغلی برایتان مهم است برای رفع این مشکل مبلغی را به عنوان درآمد ثابت به کارفرمای خود پیشنهاد کنید و مابقی را می توانید به صورت درصدی بگیرید.


4 - برای یافتن کار عجله نکنید گزینه ها و شرایط مختلف را بررسی کنید زیرا متاسفانه امروزه برخی شرکت ها بازاریاب ها را مورد استثمار کاری قرار می دهند. تا حد امکان با افراد و شرکت های معتبر کار کنید.


5 - وقتی وارد بازار کار شدید تا جایی که می توانید داده جمع کنید. در بازاریابی مهم ترین گنج شما داده هایی هستند که به صورت اطلاعات در می آیند و بعدها و به صورت مداوم می توانیداز آن ها استفاده کنید.


همیشه با برنامه جلو بروید و برنامه ها و نقشه هایتان را مکتوب کنید از تغییر نهراسید و از تمامی افراد و موقعیت های مختلف در محیط کارتان چیزی بیاموزید.

 
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

در این نوشتار از ۵ گام ساده اما مهم صحبت شده که می‌تواند به همه کمک کند تا به برخی از آرزو‌هایشان نزدیک شوند یا حتی به این آرزوها برسند.


1 - الویت بندی کنید
الویت بندی کردن به این مفهوم نیست که یک هدف مهم و دیگری بی‌اهمیت است، بلکه هدف از این کار مرتب کردن ذهن است. شما هم مثل هر کس دیگری چیزهای زیادی می‌خواهید و فکرهای جورواجور فراوانی را در ذهن می‌پرورانید اما وقتی هیچ یک از این فکر‌ها سرجا و در جایگاه خود قرار نداشته باشند، طبعا همه چیز به هم می‌ریزد. از ذهن بهم ریخته و شلخته نمی‌توان انتظار چندانی داشت. آنچه می‌خواهید به آن دست یابید را در ذهن طبقه بندی و مرتب کنید تا هم خودتان راحت باشید و هم ذهن بی‌نوایتان به آرامش برسد.


2 - بیرحمانه برنامه ریزی کنید، خستگی ناپذیر به اجرا درآورید
کمی بیرحم باشید. لازم است که کمی بیرحم باشید، چون قرار است به هر آنچه می‌خواهید، برسید. مرحله برنامه ریزی باید بیرحمانه پیش رود و مرحله اجرایی باید خستگی ناپذیر دنبال شود که نتیجه مطلوب حاصل شود. وقتی برنامه‌ای در ذهن می‌چینید، در کنارش خود را ملزم به اجزایش کنید و دست نکشید. در حین تلاش برای اجرای برنامه‌ها سعی کنید کمتر غر بزیید و مدام به فکر بیخیال شدن نیفتید. اگر منصرف شدید، باید قید آرزو‌هایتان را هم بزنید چون تازه مثل دیگران شده‌اید. خسته و دلزده.


3 - خود را بنده محدودیت‌ها نکنید
چارچوب ذهنی خود را باز کنید. فراختر و وسیع‌تر. اینقدر خود را در قید و بند تعصباتی که هیچ نتیجه‌ای ندارند، قرار ندهید. کمی دورتر‌ها را هم ببنید و سعی کنید از دیگران چیزهای مختلف یاد بگیرید. یکدندگی، لجبازی و دلبستگی به تفکر «مرغ یک پا دارد» آدم‌ها را زمین می‌زند. خیلی زود‌تر و سریع‌تر از آنچه خودشان فکر می‌کنند. عوض آن، بنده دانش و آگاهی باشید نه محدودیت‌های خودساخته.


4 - به همه جا سرک بکشید
توی دفتر کارتان نشسته‌اید، چای یا قهوه می‌خورید و به آرزوهای دور و دراز فکر می‌کنید. باید بگوییم که این آرزو‌ها هرگز پا را فرا‌تر از فکر شما نمی‌گذارد، مگر اینکه حرکتی انجام دهید. از دفترتان خارج شوید و سعی کنید دنیا را موشکافانه‌تر نگاه کنید. به هر جا که امکان دارد سرک بکشید و چیزهای تازه یاد بگیرید تا در راه رسیدن به هدف سختی‌های کمتری را تجربه کنید.


5 - بررسی کنید، تجدید نظر کنید، سازگاری ایجاد کنید و پیشروی کنید
با چشم باز پیش بروید. بررسی لازم را هرگز از یاد نبرید و جنبه‌های گوناگون یک مسئله را ببینید. اگر لازم شد در کارهایی که در گذشته انجام داده‌اید، تجدید نظر کنید. در واقع خرابی‌ها را درست کنید. سعی کنید با شرایط و روندی که در مسیر رسیدن به هدف دارید، منطبق باشید و سازگاری ایجاد کنید که ساده‌تر به مطلوب خود برسید. به این ترتیب پیشرفت و رفتن به جلو یک امر طبیعی خواهد بود.

تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی
عسل ماده غذایی طبیعی است که خاصیت فراوانی دارد. عسل پوست را تمیز و با آکنه و خشکی پوست مقابله می کند. اما آیا می دانستید که عسل در کاهش بوی نامطبوع بدن نیز نقش موثری دارد؟

برخی افراد با این که به طور منظم حمام می کنند اما پس از چند ساعت بدنشان بو می گیرد. علت آن ممکن است مشکلات هورمونی باشد یا این که به طور طبیعی بیش از حد تعریق می کنند. برای حل این مشکل، ۲ قاشق غذاخوری عسل را به آب ولرم اضافه کنید و در پایان قبل از آن که خود را آب بکشید، بدن را با آب عسل شست وشو دهید.

مصرف عسل نه تنها باعث کاهش وزن می شود، بلکه بوی نامطبوع بدن را نیز کاهش می دهد. عسل نبود تعادل هورمونی را که باعث بوی نامطبوع بدن می شود، برطرف می کند.

زیر بغل قسمت اصلی ایجاد کننده بوی نامطبوع بدن است. از این رو همیشه زیر بغل را تمیز نگه دارید. موهای زیر بغل که بوی بدن را افزایش می دهد باید برداشته شود. سپس با مخلوطی از یک قاشق غذاخوری عسل و همان مقدار آب لیمو و کمی شکر، زیر بغل را بشویید و در ادامه با آب ولرم شست وشو دهید. این مخلوط نه تنها بوی نامطبوع زیر بغل را از بین می برد بلکه باعث روشن شدن رنگ پوست زیر بغل نیز می شود.


 
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

لواشک چون از میوه تهیه می‌شود غنی از بیشتر ویتامین‌ها و املاح معدنی است اگر چه طبیعی است که ضمن تهیه آن برخی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین C از بین بروند.

لواشک عصاره میوه است و میزان قند موجود در میوه‌ها 5 تا 15 درصد است که این مقدار قند در لواشک چند برابر می‌شود؛ پس بدیهی است که لواشک چاق کننده است.


خیلی از افراد چاق، لواشک ترش می‌خورند تا لاغر شوند اما به این فکر نمی‌کنند که لواشک چه ترش و چه شیرین، قندش چند برابر خود میوه است و چاق‌کننده می‌باشد.


وجود عناصر معدنی، قند و املاح معدنی محیطی مناسب جهت رشد قارچ‌، میکروب‌ و انگل‌ها فراهم می‌سازند که در شرایط نامناسب تهیه و نگهداری لواشک می‌توانند خطرات قارچی و میکروبی را برای افراد به دنبال داشته باشند.


مصرف لواشک برای کودکان نامناسب است. لواشک ماده غذایی مناسبی از نظر بهداشتی نیست و با توجه به جنبه مثبت لواشک، باید جنبه‌های منفی و غیربهداشتی آن را نیز مدنظر قرار داد.

 

 

 
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

اختلالات هورمونی از قبیل کم‌کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و دیابت کاهش وزن را دشوار می‌کند. کاهش وزن کار دشواری است اما وضعیت پزشکی فرد نیز ممکن است این دشواری را افزایش دهد.

بر اساس گزارش آکادمی پزشکان خانواده آمریکا، برخی مشکلات پزشکی ممکن است بر دشواری کاهش وزن بیفزاید. این مشکلات عبارتند از:

- اختلالات هورمونی از قبیل کم‌کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و دیابت.

- مشکلات قلبی عروقی مانند اختلالات دریچه قلب و نارسایی احتقانی قلب.

- اختلالات موثر بر خواب از جمله آپنه انسدادی خواب.

- اختلالات موثر در غذا خوردن از قبیل پرخوری شدید.

 

 
تاریخ : شنبه 23 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

یک پزشک ارتوپد گفت: افرادی که مبتلا به دیسک کمر هستند هرگز خودسرانه ورزش نکنند.

دکتر طلوعی با بیان این مطلب افزود: کمردرد بعد از سرماخوردگی دومین بیماری شایع درانسان است که علت دقیق و مشخصی را نمی‌توان برایش تعریف کرد ولی آرتروز، دیسک کمر و فشارهای موضعی بر بدن از علت‌های شایع این بیماری هستند.

وی با بیان اینکه این بیماری در هر سنی می‌تواند شکل گیرد ولی کودکان بیشتر از دیگر افراد در خط قرمز ابتلا به کمر درد هستند، افزود: استخوان بندی کودکان به علت این که در حال رشد است و مراحل تکاملی خود را طی می‌کند، آسیب پذیرتر از سایر سنین است.

دکتر طلوعی با بیان اینکه بیش از 80 درصد از مردم در طول زندگی خود دچار کمر درد می‌شوند، گفت: دو نوع کمردرد وجود دارد، یکی کمردرد معمولی که با آرتروز و دیسک کمر همراه است به طوری که بیش از 85 درصد کمردردها از این نوع هستند و نوع دیگر کمردردها بسیار نادرند و کمتر مشاهده می‌شوند.

وی توصیه کرد: افرادی که از دیسک کمر رنج می برند هرگز خودسرانه ورزش نکنند زیرا این کار باعث بدتر شدن این درد می‌شود و باید با اجازه پزشک و روش‌های وی پیش بروند.

دکتر طلوعی گفت: تمام افراد سعی کنند که عضلات شکم خود را قوی کنند و از برداشتن اجسام سنگین پرهیز کرده و به شیوه‌ای صحیح اقدام به برداشتن اجسام کنند تا به این بیماری شایع مبتلا نشوند.

 
موضوعات مرتبط: سخن بزرگان ,
تاریخ : شنبه 16 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی
افزایش وزن زعفران با استفاده از آغشته کردن این گیاه به چربی، عسل و... حرفه‌ای‌ترین روش تقلب در فروش زعفران است و رنگ کردن قسمت‌های سفید این گیاه با رنگ طبیعی زعفران محترمانه‌ترین شیوه در تقلب طلای سرخ است که برای مصرف کنندگان به راحتی قابل تشخیص نیست اما اطلاعات پی آمده ممکن است شما را هنگام خرید این محصول یاری کند.

تقلب در زعفران منحصر به مخلوط کردن یک گیاه شبیه زعفران با این محصول نیست بلکه زعفران تقلبی حتی شامل سنگین کردن وزن آن با استفاده از چربی، عسل، نمک و شکر هم می‌شود چراکه این گیاه ارزش بالایی دارد و هر گرم آن بیش از ۵۰۰۰ تومان در بازار فروخته می‌شود لذا سودجویان را به سمت خودش می‌کشاند تا با هر چیز که می‌توانند در زعفران غش کنند.
به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- یکی از راه‌های تقلب در زعفران این است که کلاله‌های آن را با نوعی چربی، شکر، نمک یا عسل آغشته می‌کنند و وزن آن را افزایش می‌دهند.
در این روش متقلبان به گونه‌ای حرفه‌ای و البته تخصصی تقلب می‌کنند که به سادگی نمی‌توان خالص بودن و نبودن زعفران را تشخیص داد چراکه آن‌ها ماه‌ها تلاش می‌کنند با آغشته کردن این گیاه به مواد دیگر بتوانند سود بیشتری به جیب بزنند.
متقلبان حرفه‌ای با مهارت بالا این مواد را به صورت محلول روی کلاله‌های زعفران می‌پاشند و هنگامی که خشک می‌شود وزن زعفران افزایش می‌یابد که به راحتی قابل تشخیص نیست.

روش‌های شناسایی زعفران عسلی یا روغنی!
گرچه خالص بودن یا نبودن زعفران در آزمایشگاه‌ها به راحتی قابل شناسایی است اما تشخیص آن برای مصرف کنندگان به راحتی ممکن نیست با این حال، اگر کلاله‌های زعفران بسیار براق باشد باید به آن شک کرد یا در صورت مشاهده این ظاهر غیر طبیعی آن را بین انگشتان دست یا روی کاغذ له کرد تا دید ماده خاصی از آن روی کاغذ نقش می‌بندد و کاغذ و انگشتان دست چرب می‌شود که در این صورت مشخص می‌شود زعفران به چربی خاصی آغشته شده تا وزنش بیشتر شود.

رنگ مصنوعی، تقلبی خطرناک در زعفران
یکی دیگر از راه‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعی است؛ اگر رنگ‌های مصنوعی در زعفران به کار رفته باشد در آزمایشگاه قابل تشخیص است چرا که پایین بودن قدرت رنگ دهی آن نشان دهنده این تقلب خواهد بود.
این رنگ‌های مصنوعی برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و در واقع گل رنگ‌هایی که از مکه به عنوان زعفران و غالبا به شکل پودر به کشور وارد می‌شود از همین رنگ‌های خطرناک مصنوعی است.

تقلبی که متقلبان می‌توانند روی آن قسم بخورند!
یکی دیگر از روش‌های تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبیعی این گیاه برای رنگ کردن دیگر قسمت‌های سفید زعفران و مخلوط کردن آن با این محصول است، این روش محترمانه‌ترین روش تقلب است که متاسفانه بسیار رایج شده است.
متقلبان و عرضه کنندگان می‌توانند روی خالص بودن زعفران خود نیز قسم بخورند چرا که از هیچ چیز به غیر از زعفران در آن استفاده نکرده‌اند اما روش شناسایی در این نوع تقلب برای مصرف کنندگان بسیار سخت است.

ظاهر زعفران باید چگونه باشد؟
شکل ظاهری زعفران یکی از روش‌های شناسایی خالص بودن آن است ظاهر این محصول شبیه میخک است؛ به گونه‌ای که پایین گیاه میله‌ای و انتهای آن دندانه دار، پهن و قیچی شکل است. همچنین رنگ زعفران باید قرمز تند باشد نه روشن و شکل کلاله‌های آن نیز نباید براق باشد.

تاریخ : شنبه 16 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی
دانشمندان بر اساس جدیدترین تحقیقات خود دریافته اند که علاوه بر مغز اعضای دیگر بدن هم در بروز تصمیمات اشتباه توسط فرد نقش مهمی بر عهده دارند.

پژوهشگران با مطالعه بر روی گروه های داوطلبین و بررسی شیوه، زمان و نوع تصمیم گیری آنها برای موضوعات مختلف دریافته اند که عوامل زیادی در بروز تصمیم درست و یا اشتباه تأثیر گذار است.

گفتنی است گرما، وزن و گرسنگی از جمله مهم ترین عواملی هستند که زمینه ساز تصمیمات اشتباه توسط فرد هستند. به طور معمول وقتی فرد گرسنه است یا دچار گرمازدگی شده است عجولانه و بدون فکر تصمیم می گیرد که می تواند باعث مشکلات آتی برای او گردد.

بررسی ها نشان می دهند افراد و به ویژه مدیران بهتر است انجام تصمیم گیری را به بعد از ساعت غذا خوردن موکول کنند تا گرسنگی عاملی برای تصمیم گیری اشتباه در آنها نشود، همچنین علاوه بر عوامل جسمی، خشم، عصبانیت، افسردگی و بیماری هم می تواند بر تصمیم گیری درست فرد تأثیر بگذارد.

توصیه می شود تا مدیران برای انجام تصمیم گیری بعد از خوردن غذا سعی کنند غذایی ساده، زود هضم و فاقد چربی را انتخاب کنند تا مشکلات گوارشی مانع تصمیم گیری و اجرای موفق جلسات آتی آنها نشود.
تاریخ : شنبه 16 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی
دانشمندان به افراد به ویژه سالمندان توصیه می کنند که با دیدن علائم فراموشی و از یاد بردن خاطرات بلافاصله دچار اضطراب درباره ی ابتلا به بیماری آلزایمر نشوند.

بر اساس جدیدترین پژوهش ها افراد سالمند معمولاً در اثر افزایش سن دچار فراموشی می شوند که این حالت با بیماری آلزایمر نباید اشتباه گرفته شود.
گفتنی است در فراموشی یک ژن خاص در مغز دچار افت عملکرد می شود که البته این مشکل قابل درمان است.

بررسی ها نشان می دهند این ژن خاص که در بخش هیپوکامپ مغز قرار دارد دچار مشکل می شود و باعث عدم تولید پروتئین های خاص در مغز می گردد. پزشکان دریافته اند محلی از مغز که بیماری فراموشی سالمندی در آن رخ می دهد با محل خاصی از مغز که مورد آسیب بیماری آلزایمر قرار می گیرد تفاوت دارد.

تفاوت اساسی این دو بیماری این است که افراد مبتلا به فراموشی سالمندی دچار مشکلاتی مانند هذیان گویی که مختص بیماری آلزایمر است نمی شوند.

دانشمندان امیدوار هستند که بتوانند درمانی جدید برای رفع این بیماری پیدا نمایند.
تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

استرس در محل کار از ریشه‌ای‌ترین دلایل اکثر بیماری‌ها اعم از خفیف و شدید است. اگر شما در محیط کار خوشحال باشید می تواند زندگی را برای شما توام با صلح و آرامش کند. قوه ابتکار را افزایش داده و کارایی شما را در زندگی بالا می برد.با آگاهی از نکات مطرح شده در این مطلب می توانید در محیط کاراحساس شادی و آرامش داشته باشید.


سطوح فشار
فشار های که در محیط کار وارد می شود برای مثال کارهایی که در فوریت باید انجام دهید و یا هدفی که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود ،می تواند کمک مثبتی برای موفقیت باشد و سطح فشار در کار کاهش می یابد .
فشار ممکن است در سطحی باشد که به شما هشدار دهد چیزی غلط است و شما کم کم دچار تنش شوید .اگر این تنش در طولانی مدت ادامه یابد ، به سلامت جسمی و روانی شما صدمه وارد می کند .
وقتی فشار در سرکار زیاد می شود باید یاد بگیرید چگونه آن را کنترل کنید .


تنش در محیط کار
به واکنش فرد در برابر فشار روانی تنش می گویند .تنش می تواند مثبت و منفی باشد . اگر تنش مثبت باشد می تواند فرصتی برای نشان دادن خودتان باشد ، و یا این که شما کاری را در فوریت انجام دهید فراهم کند .
اگر تنش منفی باشد کارایی شما کاهش می یابد و قدرت انجام فعالیت ها کاهش می یابد ، هم چنین ممکن است تنش منفی باعث این شود که شما جهت رسیدن به آرامش از سیگار و مشروب استفاده کنید .


با ایجاد تنش در بدن چه تغییراتی ایجاد می شود ؟
هنگام تنش فشار خون شما افزایش می یابد ، ضربان قلب زیاد می شود ،ماهیچه های شما به خاطر سهولت در عمل سفت و کشیده میشود ، روند گوارشی شما کند می شود ، تنفس شما افزایش می یابد .
واکنش که در برابر تنش از خود نشان می دهید به واکنش جنگ و گریز معروف است ، زیرا این تغییرات بدن را آماده می کند که بتواند بجنگد و یا فرار کند .


چرخه مفید یا مارپیچ نزولی؟
واکنش جنگ یا گریز برای انسان اولیه روش مفیدی بود . قادر به جنگ یا گریز بودن به خاطر ایمنی در مواقع فشار ، بقای او را تضمین می کرد و این چرخه ی مفیدی بود .
سعی کنید از این چرخه در محیط کاری تان استفاده کنید . شما به خاطر فشار کار احساس می کنید در معرض تهدید یا آسیب قرار گرفته اید ، واکنش جنگ یا گریز آغاز شده است ، بدنتان بسیار فعال می شود نه جنگ نه گریز کار زیادی برای دورنماهای شغلی تان انجام نمی دهد ، پس اسن کار را نمی کنید . شما در حال حاضر تحت فشار بیشتر از نظر جسمی هستید . شما به توجه نکردن به چرخه ی جنگ و گریز ادامه می دهید ، در نتیجه فشارها بیشتر می شود .شما به طور ناخواسته چرخه ی مفیدی را به مارپیچی نزولی تبدیل کرده اید


منبع فشار
فشارهای زیادی در محیط کار وجود دارد ولی فقط تنها یک منبع تنش زا وجود دارد . شما همواره باید این سوال ها را بپرسید : چه چیزی باعث ایجاد فشار می شود ؟ واکنش به فشار در این موقعیت چیست ؟ چه کسی واکنش نشان می دهد ؟ و در نهایت منبع تنش در کجاست ؟


منبع فشارهای کاری کجاست ؟
محیط فیزیکی ، ویژگی های شغلی ، افراد در محل کار باعث ایجاد فشار است .بدن به تنش واکنش نشان می دهد بنابراین نسبت به آنها دقت کنید.


دیدگاه ها نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد
بعضی از دیدگاه ها ایجاد تنش می کنند ، بقیه نه .
تصور کنید قرار است برنامه نرم افزاری جدیدی روی کامپیوتر تان در سرکار نصب شود ، ممکن است فکر کنید :
نرم افزار جدید احتمالا به معنی خسارت های شغلی است .
فوق العاده است ، فرصتی است تا مهارت های دیگری را به سواابقم اضافه کنم .
چگونگی واکنش تان نسبت به فشار و تنش به دیدگاهتان بستگی دارد .


تاثیر و انتخاب
ممکن است دیدگاه شما تحت تاثیر عواملی قرار بگیرد :
تجربه قبلی از موقعیت : این که آیا شما از موقعیت جان سالم به در برده اید و این که چگونه موفق شده اید
برای اولین بار با مسئله ای روبرو شدن : ترس از ناشناخته ، بدون هیچ گونه تجربه قبلی که در این زمینه استفاده شود .
ارزش ها و اعتقادات : این که افراد باید با طور یکسان برخورد کرد و زندگی خانوادگی تان مهم تر از کارتان است .
شخصیت : ممکن است شما جاه طلب باشید و یا فردی آرام و راحت باشید .
ممکن است دیدگاه تان تحت تاثیر قرار بگیرد ولی با این وجود آزاد هستید که انتخاب کنید .چه کسی به شما می گوید به جکی بخندید یا نخندید . ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرید اما انتخاب با شماست .


انتخاب دیدگاه تان
اگر بخواهید بیاموزید که افکار کاهش دهنده فشار را انتخاب و تنظیم کنید ممکن است کمی تمرین لازم باشد .
دیدگاه های مختلف را این گونه به وجود بیاورید :
واقعیات موقعیت را بر روی کاغذ یادداشت کنید ،این امر تفکرتان را روشن و به شما کمک می کند موقعیت را از طریق متفاوتی بنگرید .
خودتان را به جای دیگران بگذارید .آنان موقعیت را چگونه می بینند ؟
با دیگران صحبت کنید .افراد دیگر همواره می توانند به شما کمک کنند تا دیدگاه دیگری پیدا کنید . شما مجبور نیستید با آنان موافق باشید ولی ممکن است آنان ذهن تان را بر ایده ها ی بیشتری باز کنند .
دیدگاهی را انتخاب کنید که فشارتان را کاهش می دهد .


اهمیت آن را به درستی حدس بزنید
بدترین را مجسم کنید . به این فکر کنید که موقعیت چگونه می تواند بدتر از آن چه که واقعا هست بشود .این امر شما را قادر می کند که افکار اصلی را با شناخت بهتری بنگرید و شما را تحت فشار کمتری قرار می دهد .
ارزش های خود را وارسی کنید . آیا شما به خاطر مسئله ای تحت فشار قرار می گیرید که در صحنه مهم تر زندگی اصلا آنقدر مهم نیست ؟ خودتان را به خاطر مسائل کم اهمیت تحت فشار قرار ندهید .

 

 
تاریخ : شنبه 9 شهریور 1392
نویسنده : سعید ابدالی

یافته های جدید دانشمندان علوم دریایی نشان می دهد، ماهی های زیبای کوچک می توانند برای فرار از دست شکارچیان، نقطه "چشمی" بزرگ تری را در باله عقبی خود رشد و اندازه چشم واقعی خود را کاهش دهند.
پژوهشگران مطالعات صخره های مرجانی مرکز ARC استرالیا دریافته اند دوشیزه ماهی های کوچک نه تنها یک لکه چشمی جعلی بزرگ در نزدیکی دم خود رشد می دهند بلکه می توانند اندازه چشم واقعی خود را نیز کاهش دهند.
نتیجه این تحقیقات نشان داد ظاهر دوشیزه ماهی به گونه ای به نظر می رسد که گویی در مسیر مخالف حرکت می کند و این ظاهر ماهی های شکارچی را سردرگم و گیج می سازد.
"اونا لانستت" مجری این تحقیقات گفت: این حیله گری ماهی کوچک، یک شاهکار بزرگ و شگفت انگیز است. دوشیزه ماهی های جوان، رنگ زرد کمرنگی دارند و این دایره سیاه رنگ "چشمی" بر روی دم این ماهی بسیار به چشم می آید. اما به تدریج که این ماهی بزرگ می شود این دایره سیاه رنگ نیز رنگ می بازد و از بین می رود.
محققان در صخره های مرجانی طبیعی دوشیزه ماهی های جوانی را شناسایی کردند که وجود این لکه های چشمی بزرگ، درصد زنده ماندن آنها را نسبت به ماهی هایی که لکه های طبیعی داشتند پنج برابر می کرد.
این پژوهشگران می گویند یافته های آنها حاکی از عملکرد موفق لکه چشمی است که موجب می شود ماهی های جوان با این حقه، شانس خورده نشدن خود را افزایش دهند.
این پدیده در محیط آزمایشگاه نیز مطالعه شده است.
این پژوهشگران می گویند دریافته ایم وقتی دوشیزه ماهی های جوان در مخزن ویژه قرار می گیرند که می توانند بوی ماهی های مهاجم را تشخیص داده و آنها را مشاهده کنند، به طور خودکار شروع به رشد دادن لکه چشمی بزرگ تری بر روی دم خود کردند و مورد حمله مهاجمین قرار نگرفتند. در این حالت چشم واقعی این ماهی ها به نسبت کوچک شد. این در حالی است که رشد این لکه چشمی در این ماهی ها به نسبت دوشیزه ماهی هایی که در معرض ماهی های گیاه خوار قرار داده شده بودند و یا ماهی هایی که کلا جدا از بقیه نگهداری می شدند بسیار بیشتر و قابل توجه تر بود.
لانستت اظهار داشت: همه اینها نشان می دهد که حتی یک ماهی بسیار جوان و کوچک چند میلی متری گستره ای از استراتژی های هوشمندانه را برای زنده ماندن در خود تکامل می دهد که می توانند در موقعیت های خطرناک از آنها استفاده کنند.

 
 

 


آخرین مطالب
   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات