تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - مطالب مرداد 1391
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : دوشنبه 30 مرداد 1391
نویسنده : arazدیروز به ورزقان رفتم. چون شهر اهر مردمش بیرون از خانه ها و در میادین و خیابان ها چادر زده اند. تقریباً می توان گفت همه ی چادرها متعلق به هلال احمر هستند. شهر ورزقان آسیب جدی دیده است و روستاهای پیرامون نیز همین طور. به روستای شیخملو رفتیم كه 13 نفر كشته شده اند. روستا را گرد و خاك فرا گرفته بود و كمك های مردمی زیاد بود. پیرمردی در این روستا می گفت « خانه ام خراب شده و گوسفندانم در معرض حمله ی گرگ هاست. وسایلی بدهند تا حصاری درست كنیم و دام هایمان در امان بمانند». می گفت: « هنوز دام هایی زیرآوار هستند». حضور خانواده ها و كمك مستقیم به زلزله زدگان چشمگیر بود. چیزی كه بیش تر مورد توجه زلزله زده ها بود و در بازسازی روحیه ی آسیب دیده ی آن ها مؤثر است. نزدیك این روستا چراغئلی نیز وضع خرابی دارد. همان روستایی كه سه سال پیش دو كودكش در راه برگشت از مدرسه شان درروستای شیخملو قربانی بهمن شدند. در شهر اهر هنوز مردم دنبال چادر هستند. هرچند در روزهای آخر هفته ی گذشته تعداد زیادی چادر در محل های مشخص و با دریافت كارت شناسایی ارائه شده است. هنوز هم سخن استاندار مبنی بر این كه مشكلی به نام چادر وجود ندارد، مرا آزار می دهد و برای همین دیروز تلفنی از نماینده اهر و هریس در مجلس خواستم این سخن را پیگیری كند. كمك های مردمی از شهرها و روستاهای مختلف كشور به منطقه می رسند اما هنوز هم می گفت كه مدیریت مناسبی در توزیع كالاها بین زلزله زدگان وجود ندارد. سرویس بهداشتی و حمام صحرایی و توزیع مواد شوینده و بهداشتی در منطقه ضروری است. مواد غذایی مردم به ویژه در روستاها زیر آفتاب سوزان است و به یخچال نیاز است. میزان خرابی روستاها و وضعیت آشكار آن ها نشان دهنده ی عمق محرومیت روستاهای قره داغ است و در واقع زلزله این محرومیت را فریاد كرد.موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: زلزله اهر , ورزقان , هریس ,
لینک های مرتبط: یوخا ,
تاریخ : شنبه 28 مرداد 1391
نویسنده : araz
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، زلزله ای که در سطح استان آذربایجان
 شرقی بویژه در شهرستانهای اهر ،هریس ،ورزقان وکلیبر رخ داد مردم شهرستان کلیبر نیز همانند دیگر اهالی شهرستانهای همجوار وحشت زده به خیابانها ریختند.

بلافاصله سپاه ناحیه کلیبر با فراخوانی قراگاه عاشورا بصورت اکیپ بندی به روستاهایی که احتمال تخریب وتلفات می رفت اعزام شدند به یاری خدا تلفات جانی در سطح شهرستان وجود نداشت ولی در خود شهر وبرخی روستاها تعدادی واحدهای مسکونی تخریب شده و اکثر ساختمانهای سطح شهر و روستا دچارآسیب گردیده اند.

 مردم روستاها وشهر کلیبر از زمان وقوع زلزله تابه حال در فضای باز مثل پارک و باغات سکونت کرده اند.

علاوه برآن  سپاه کلیبر با حضور در ستاد بحران شهرستان و گشت و اعزام نیرو به پایگاهها جهت دریافت کمکهای مردمی به مناطق زلزله زده ورزقان ،هریس واهر وظیفه انسان دوستانه خویش را هرچند اندک انجام می دهد .
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: کلیبر , زلزله ,
لینک های مرتبط: خبرگزاری بسیج ,
تاریخ : شنبه 28 مرداد 1391
نویسنده : araz

عبداله اصغرپور، فرماندار كلیبر ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زلزله اخیرشهرستانهای اهر، ورزقان و هریس با اشاره با زلزله اخیر در شهرستانهای مذكور   گفت: زلزله خشم الهی است و هر آنی ممكن است گریبانگیر ما شود. وی بر حفظ آمادگی و هوشیاری برای مقابله با زلزله تاكید كرده و گفت: با توجه به مشكلات پیش آمده در زلزله اخیر از جمله قطعی برق و سیستم ارتباطی لازم و ضروری است اعضای ستاد در چنین مواقعی در ستاد حضور یابند تا در صورت نیاز هماهنگی لازم بعمل آید . وی افزود: اولین اقدام در بحث زلزله امداد و نجات است و الحمدلله در شهرستان خطر جانی اتفاق نیفتاده و بلافاصله بعد از اینكه زلزله اتفاق افتاد نیروهای امدادی به روستاهای همجوار شهرستانهای هریس، ورزقان و اهر اعزام شدند و بعد از اینكه مطمئن شدیم در شهرستان كلیبر تلفات جانی اتفاق نیفتاده، نیروهای امدادی، وسایل نقلیه سنگین و هلال احمر را به اهر اعزام كردیم. در حال حاضرگروههای 6 نفره تیم بلافاصله به روستاهای خسارت دیده شهرستان جهت براورد خسارت  اعزام شدند.

 وی با اشاره به اینكه مقاوم سازی خانه های روستایی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد گفت: تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی به هیچ وجه نباید قطع گردد و مدیران بانكها به هیچ وجهی در بحث ارائه تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی مساكن روستایی نباید كوتاهی كنند و باید ارائه تسهیلات را بعنوان یك تكلیف برای خود تلقی نمایند.

اصغرپور با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس باید بصورت باشكوه برگزار گردد تا پاسخ دندن شكنی به جوسازیهای روانی دشمنان داده شود وی افزود: دشمنان می خواهند حلقه از بین رفتن فلسطین را تنگ تر نمایند و هدف اصلی آنان از بین رفتن فلسطین و مقاومت مردم فلسطین است اصغرپور تاكید كرد مدیران مكلف هستند بهمراه كلیه كاركنان و پرسنل اداریشان در راهپیمایی حضور فعال و پرشور داشته باشند.

اصغرپور در ادامه به اشاره به شهدای هفته دولت (شهیدان رجایی و باهنر) و گرامی داشت یاد و خاطره آنها گفت: تمامی دشمنان دست به دست هم داده اند تا به این حاكمیت لطمه بزنند و می خواهند با اعمال تحریم ها به مردم فشار بیاورند و جدا از اثرات تحریمها می خواهند به مردم تلقین كنند كه دولت قادر نیست گرانی ها را مهار و امنیت روانی مردم را تامین كند . وی افزود: در طول انقلاب همواره تحریمها از سوی دشمنان برای كشور ما اعمال گردیده و این همیشه به نفع ما بوده است.

در ادامه جلسه سید حسن موسوی، امام جمعه محترم كلیبر نیز با اشاره به زلزله اخیر گفت: وظیفه داریم تا نسبت به كمك به همنوعان خود اقدام نمائیم و از هیچ تلاشی چشم پوشی نكنیم و باید مقدمات كار فراهم شود تا تمامی روستاها در ساخت و سازهای خود به مقاوم سازی و ساخت بناهای مهندسی از خود رغبت نشان دهند و مسئولین نیز باید از طریق پرداخت تسهیلات لازم چهره روستاها را تغییر دهند تا در مواقع بحرانی دچار خسارات مالی و تلفات جانی نشویم. وی با اشاره طرح مقاوم سازی خانه های روستایی نیز گفت: ارائه تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی بهترین طرح دولت برای مقابله با اینگونه حوادث و اتفاقات است و جای تشكر دارد. امام جمعه كلیبردر خصوص راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: در مقابل تلاش آمریكا و اسرائیل و بعضی كشورهای اروپایی كه می خواهند با اعمال تحریمها به ما فشار بیاورند همه باید روز جمعه با حضور باشكوه خود پاسخ دندان شكنی به این كشورها داده و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و همچنین مردم سوریه اعلام كنیم . وی بر حضور پرشور مسئولین و همچنین مردم در راهپیمایی روز جمعه تاكید كرد.

دكتر شیخ، سرپرست شبكه بهداشت و درمان  كلیبرنیز طی گزارشی در خصوص زلزله اخیر گفت: در اولین روز زلزله اكیپ های امدادی و بهداشتی از جمله 5 اكیپ پزشكی با 5 آمبولانس به شهر اهر اعزام شدند. وی گفت: از امروز نیز تیم سلامت و اكیپ پزشكی 10 نفره به بخش خواجه و روستاهای اطراف اعزام شدند. حسینی، رئیس هلال احمركلیبر نیز در این جلسه گفت: هلال احمر كلیبر نیز 150 تخته چادر و یك تیم كامل امدادی را در مناطق زلزله زده مستقر كرده است. وی با اشاره به زلزله شهرستان كلیبرنیزگفت: كارشناسان بررسی خسارت وارده به شهرستان كلیبر نیز در حال بررسی میزان خسارت وارده می باشند و تاكنون 83 چادر امدادی، 333 تخته پتو و 83 تخته موكت تحویل مردم زلزله زده كلیبر شده است. وی افزود: تمامی تیم های امدادی و بهداشتی در منطقه در آماده باش كامل سر می برند.در پایان این جلسه شهردار كلیبر، رئیس شورای اسلامی شهر كلیبر نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با زلزله اخیر برای حاضرین ارائه و همچنین از خبرنگاران فعال در شهرستان به مناسبت روز خبرنگار تجلیل بعمل آمد.
برچسب‌ها: کلیبر , زلزله ,
لینک های مرتبط: سایت فرمانداری کلیبر ,
تاریخ : شنبه 28 مرداد 1391
نویسنده : araz

روز شنبه مورخه 28 مرداد جلسه هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان کلیبر با حضور سرپرست نمایندگی تبلیغات اسلامی ،امام جمعه محترم ومسئولین این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی،جلسه هماهنگی برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان کلیبر با حضور سرپرست نمایندگی تبلیغات اسلامی ،امام جمعه محترم ومسئولین این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه ضمن برنامه ریزی و هماهنگی برای برگزاری نماز عید سعید فطر مقرر گردید نماز عید فطر در خیابان حکیم نباتی برگزار گردد که شهرداری وهلال احمر شهرستان کلیبر تمامی امکانات رفاهی برای نمازگزاران عید فطر را فراهم کنند ونیز نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان کلیبر هماهنگی و اطلاع رسانی با روحانیون را انجام دهد.
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: کلیبر , زلزله ,
لینک های مرتبط: تبلیغات اسلامی ,
تاریخ : شنبه 28 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

به زودی قادر خواهید بود تا از طریق فیس بوک کارت پستال واقعی بفرستید.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه اجتماعی فیس بوک قصد دارد تا امکان جدیدی را به کاربران خود بدهد که بر اساس آن کاربران خواهند توانست تا عکس های خود را به صورت کارت پستال برای دوستانشان ارسال کنند.

این امکان در حال حاضر برای تعداد محدودی از کاربران فراهم شده است و بر اساس آن با باز کردن عکس ها گزینه جدیدی مشاهده می شود که از کاربر می پرسد که آیا تمایل دارد تا تصویر مذکور را به عنوان کارت پستال برای دوستانش ارسال کند یا نه.

بر این اساس، عکس انتخابی کاربر برروی کارت پستال قرار خواهد گرفت و کاربر این امکان را خواهد داشت تا در پشت کارت پستال نیز متن مورد نظر را بنویسد.

سپس از کاربر آدرس پستی مورد نظر وی پرسیده شده و تصویر فوق به صورت کارت پستال به آدرس فوق تحویل داده خواهد شد. البته این امکان جدید فیس بوک رایگان نیست و هنوز در خصوص هزینه آن تصمیم گیری نشده است.
تاریخ : جمعه 27 مرداد 1391
نویسنده : arazموضوعات مرتبط: فیلمهای کوتاه ار شهرستان ,
برچسب‌ها: زلزله آذربایجان ,
لینک های مرتبط: آپارات ,
تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : araz
[]
قای محرم گزارشگر (مردمی )سیمای سهند قبل از زلزله از این روستا گزارش کرده و بعد از زلزله نیز از ویرانی های این روستا بازدید کرده .شاید فیلم از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ولی عمق فاجعه و غم و اندوه مردم این روستا را نشان میدهد .اقا محرم عادت داشت در پایان هر گزارش با روستاییان یک عکس دسته جمعی بگیرد در این گزارش نیز چنین کرده است ، فکر میکنید جمعیتی که در این عکس یادگاری حضور دارند حالا چه وضعی دارند ؟! ببینید ....موضوعات مرتبط: فیلمهای کوتاه ار شهرستان ,
برچسب‌ها: زلزله اهر , زلزله هریس , زلزله ورزقان ,
تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

به گزارش افکارنیوز حبیب حسینقلی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر، گفت: ۲۴ ساعت پس از وقوع زلزله در منطقه ورزقان، تیم‌های امدادی در زیر آوار یك زن و كودك خردسالش را نجات داده و به بیمارستان امام رضا(ره) تبریز منتقل كردند.

به گفته مسئول روابط عمومی مركز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشكی آذربایجان‌شرقی دو تن نجات یافته از اعضای یك خانواده پنج نفری بودند كه سه تن از آنان در پی زلزله جان خود را از دست داده بودند.

وی به ایسنا گفت: این افراد توسط سگ‌های زنده‌یاب شناسایی شده‌اند.تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، همایون هاشمی با بیان اینکه از امروز، روزانه 10 هزار وعده غذایی در مناطق زلزله زده توزیع می شود افزود: «وعده های غذایی میان آسیب دیدگان مناطق زلزله زده روستاهای اهر ، هریس و ورزقان تا زمانی که نیاز باشد توزیع می شود».

وی گفت: «همچنین به منظور ارائه خدمات به افرادی که در زلزله چند روز قبل شهرستانهای آذربایجان شرقی، 16 تیم تخصصی شامل مددکار، روانشناس و ... به این مناطق اعزام شده و به آسیب دیدگان خدمات اورژانسی ارائه می دهند».

رئیس سازمان بهزیستی از شناسایی 25 کودک بی سرپرست در این مناطق خبر داد و تاکید کرد: «این کودکان والدین خود را در زلزله از دست داده اند که تحت پوشش سازمان قرار گرفته و از خدمات بهره مند می شوند و همچنین تعدادی زن سرپرست خانوار و معلول نیز شناسایی شده اند که به آنان نیز خدمات ارائه خواهد شد».

هاشمی از ارسال کمکهای مردمی شامل مواد غذایی، خوراکی و پوشاک به این مناطق خبر داد و گفت: «این کمکها در قالب 25 کامیون به این مناطق زلزله زده ارسال شده است.»

وی از جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان از طریق شماره حساب 90190 بانک ملت خبر داد و افزود: «مردم نیکوکار سراسر کشور می توانند از طریق این شماره حساب کمکهای نقدی خود را به افراد نیازمند ارسال کنند.»

در همین رابطه خبرگزاری ایسنا و ایرنا و باشگاه خبرنگاران تصاویر تازه ای از مناطق زلزله زده منتشر کردند که وضعیت مردم مناطق زلزله زده دو روز پس از زلزله را نشان می دهد. گزیده تصاویر این خبرگزاری ها را در زیر می بینید.تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

زوال شناختی در مردان سیگاری سریع تر است
این مطالعه بر روی 7000 نفر از مردان، مردانی با متوسط سنی 56 سال انجام شده است. نتیجۀ آزمایش های کلینیکی و تست های ارزیابی شناختی ثابت می‌کند مردان سیگاری سریع تر از مردانی که هرگز سیگار نکشیده اند، نقصی در توانایی های فکری شان نشان داده اند.

توقف استعمال دخانیات برای مغز نیز مفید است 
خبر خوب این است که تفاوت موجود میان عبارت زوال شناختی میان سیگاری ها و غیر سیگاری ها، سیگاری های سابق را از قلم می‌‌اندازد.
به بیان دیگر، توقف استعمال دخانیات مفید است، و امکان مبارزه با سرعت یافتن زوال شناختی را می‌دهد. بعد از یک دورۀ طولانی ترک سیگار، از ده سال به بالا، ارزیابی توانایی های فکری سیگاری های سابق، آن طور نشان می‌دهد که انگار این فرد به هیچ وجه در طول زندگی اش سیگار نکشیده است.
بنابراین درمی‌یابیم که سیگار کشیدن نه تنها برای سیستم تنفسی و سیستم قلبی عروقی ما مضر است، بلکه برای مغز و عملکردهای فکری نیز زیان بخش است.
در نهایت باید بدانیم که بیماری های از بین برندۀ نورون های مغزی، از جمله آلزایمر، به شدت در حال پیشرفت هستند (بنابر گزارش جهانی آلزایمر، تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری هر 20 سال، دو برابر می‌شود)، و در این میان دخانیات به عنوان یکی از مهم ترین عوامل خطرزا مطرح می‌شود که هر چه سریع تر برای ترک آن باید اقدام نمود...

 تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی
ورزش‌هایی مانند دویدن و شناکردن ورزش‌های هوازی بسیار عالی هستند. این ورزش‌ها می‌توانند سبب تقویت بدن، سوختن کالری و بالا بردن روحیه افراد شوند.

بر اساس یافته‌های کلینیک مایو، هر ورزشی که باعث پمپاژ قلب شود، می‌تواند خطر ابتلا به جنون را کاهش دهد، اما همه افراد نمی‌توانند شنا کنند، بنابراین کلینیک مایو ورزش‌های پینگ پنگ، بدمینتون، تکواندو و قایقرانی را برای افزایش رشد مغز پیشنهاد می‌كنند.

یافته‌های محققان كلینیك مایو نشان می‌دهد: این ورزش‌ها نیاز به تمرکز و هماهنگی دقیق دست و چشم دارند که باعث تمرین هوازی بدن می‌شوند.

دکتر «رودولفو ساویاک»، متخصص مغز و اعصاب کلینیک مایو در روچستر با اشاره به تحقیق انجام شده در این زمینه می‌گوید: 30 دقیقه فعالیت هوازی از هر نوع در روز و پنج بار در هفته با کاهش خطر ابتلا به عملکرد ادراکی همراه است. بنابراین مهم است که فعالیتهای بدنی در برنامه روزانه داشته باشیم.


تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی
تکنولوژی، فناوریهایش و کاربردهایش مدت زمانی است که علاوه بر تمامی تغییراتی که در رفتارها، فعالیتها و احساسات انسانها به وجود آورده است در جهان واژگان نیز قدم گذاشته و تغییرات جالب توجهی در آن ایجاد کرده است.
در گذشته های نه چندان دور ارتباط با یک شبکه اجتماعی به معنی رفتن به یک میهمانی بود نه استفاده از فیس بوک، اما این واژه مشابه واژه Mesofact، واقعیتی که طی گذشت زمان و با یادگیری بیشتر شکل می گیرد در حال شکل دادن به زبانی جدید به نام زبان اینترنتی است. در ادامه به منشا 25 واژه جدید که در عصر اینترنت خلق شده و یا تغییر یافته اند به نفل از فاکس نیوز اشاره خواهد شد.

Mesofact به معنی واقعیت یا حقیقتی است که به آرامی و با گذشت زمان شکل می‌‌گیرد. برای مثال شاید "درمان و سلامت ملی" در ابتدا به نظر تنها یک مفهوم داشت اما به تدریج و با به وجود آمدن قوانین جدید در آمریکا مفاهیم متمرکزتری به خود گرفت. استفاده اصلی و قابل لمس Mesofact را می‌توان در سایت ویکیپدیا نیز به خوبی شاهد بود زیرا کاربران در این سایت به تدریج و با گذشت زمان اطلاعات و جزئیاتی جدید را می‌افزایند.

Meme اخبار از طریق اینترنت با سرعتی بالا سفر می کنند و زمانی که این سفر شکل می‌گیرد واژه Meme (میم بر وزن واژه "تیم") مفهوم پیدا می کند. این واژه به مفهوم حرکت سریع و تند یک ایده یا مفهوم از فردی به فرد دیگر است. برای مثال مفهوم دانلود کردن سریالهای تلویزیونی از اینترنت زمانی که دانشجویان دریافتند می‌توانند سریال "گمشده" را در هر زمان و مکانی بدون پرداخت هزینه مشاهده کنند به یک Meme تبدیل شد.

Dwelling این واژه در سال جاری به یکی از محبوب ترین واژه های اینترنتی تبدیل خواهد شد. مفهوم آن به زمانی بازمی‌گردد که مکان نمای ماوس یا ابزارهای لمسی بر روی بخشی از صفحه وب سایت ثابت نگه داشته می‌شود و Pop-Up ها را نمایان می‌کند، برای مثال زمانی که مکان نما بر روی لینک یک فیلم قرار می‌گیرد، یک pop-up ظاهر شده و توضیحاتی درباره فیلم ارائه می‌کند.

RTLS مخفف "سیستم مکانی در زمان واقعی" ویژه فناوری جی پی اس ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

Co-creation زمانی که شرکتی محصولی را تولید می‌کند اما فردی خارج از شرکت در طراحی یا تکمیل آن مشارکت کرده باشد آن فرد در خلق محصول همکاری کرده و یک Co-creator خواهد بود.

Femtocell به مفهوم شیوه ای مخصوص هر فرد برای قوی کردن سیگنالهای دریافتی تلفن همراهش در مکانهایی که برقراری ارتباط با کمک تلفن همراه بسیار دشوار است.

Thumbo خطایی که هنگام نوشتن متن پیامک با استفاده از انگشتان دست در گوشی های هوشمندی مانند بلک بری به وجود می آید!

Ideation به مفهوم ایده ای که طی مرور زمان آغاز به شکل گرفتن می‌کند.

Deleb فردی مشهور مانند یک هنرپیشه بسیار مشهور یا محبوب که درگذشته است اما هنوز در اینترنت از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و این شهرت پس از مرگ نیز برای وی درآمدزایی دارد. این واژه ترکیبی از دو واژه Dead و Celebrity است.

Mi-Fi نسخه جدید اصطلاح Wi-Fi یا شبکه بی سیم و به مفهوم "شبکه بی سیم من" است. این واژه در واقع به ابزاری کارت مانند و کوچک تعلق دارد که به تلفن همراه وصل شده و افراد مختلفی می توانند از آن برای اتصال به اینترنت به صورت همزمان استفاده کنند.

Linkbait به مفهوم هر لینک اینترنتی که کاربر را به کلیک کردن بر روی لینک ترغیب کند. برای مثال "بر روی این لینک کلیک کنید تا یک آی-فن برنده شوید". این لینکها گاه کاربران را به سایتهای آلوده وارد کرده و رایانه فرد تحت تصرف ویروسها در خواهد آمد.

Vook واژه ای که با استفاده از آی-پد جدید شرکت اپل به واقعیت نزدیکتر می‌شود. مفهوم این واژه کتابهایی هستند که در بخشهایی از آن تصاویر ویدئویی قرار گرفته است.

3DTV به مفهوم برنامه ریزی شبکه های کابلی تلویزیونی برای نمایش سه بعدی برنامه ها.

Tweet یک Tweet جمله ای کوتاه و 140 حرفی است که می تواند هر حالت یا مفهومی را بیان کند.

Bokode گونه ای جدید از بارکدها هستند که در موسسه MIT ابداع شده و از جزئیات اطلاعاتی بیشتری برخوردار است. این ابزار اطلاعاتی که نام آن از واژه Bokeh ژاپنی برگرفته شده به اندازه سر سوزن است اما اطلاعات آن از بارکدهای معمولی بیشتر است.

Friend زمانی این واژه ارتباط پایدار و وابستگی اجتماعی افراد به یکدیگر یا دوستی را توصیف می‌کرد اما اکنون مفهوم آن در عصر شبکه های اجتماعی تغییر کرده است: Friend به عنوان اسم به هر فردی که عضو فیس بوک باشد خطاب می شود و به عنوان فعل، زمانی به کار گرفته می‌شود که کاربر این شبکه برای افزودن فردی به لیست صفحه خود، فرد را friend کرده و سپس وی را به صفحه خود می افزاید.

Qubit واحدی برای اندازه گیری که می‌تواند یک صفر، یک 1 و یا به صورت همزمان یک 0 و1 باشد. این واژه با شکل گرفتن ماشینهای کوانتومی ابداع است.

Cloud به مفهوم هرچیزی که بتوان آن را به صورت آنلاین ذخیره کرد.

Meh یکی از بهترین صداواژه هایی (صدا واژه واژه ای است که مفهوم آن با تلفظ و هجای آن شباهت کامل دارد) که تا به حال ابداع شده است. این صداواژه اصطلاحی برای نشان دادن بی علاقگی به موضوعی است و Mehsayer به فردی خطاب می‌شود که بی علاقگی خود را نسبت به موضوعی بیان می‌کند.

Lifestream اطلاعاتی که هر فرد از طریق اینترنت و در قالب تصاویر، ویدئو و متن درباره خود منتشر می‌کند.

Newbie این واژه که در اصل برای تشریح فردی جدید در بازیهایی با کاربران چندگانه مورد استفاده قرار می‌گرفت اکنون به صورت مثبت یا منفی برای بیان مفهوم کمبود اطلاعات یا دانش از هر مطلب یا موضوع مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال می‌توان از این واژه برای معرفی یک آشپز تازه کار (a cooking newbie) استفاده کرد.

Dittoism به مفهوم شوق و علاقه کاربران اینترنت برای موافقت با موضوعی واحد تنها به این خاطر که موضوع، کاملا هنجار و معمول است. برای مثال زمانی که بیشتر منتقدان آی-پد اپل را به عنوان ابداعی متحول کننده اعلام می‌کنند حتی بدون اینکه یک نمونه از این دستگاه را امتحان کرده باشند Dittoism رخ داده است.

Tag کلیدواژه هایی که در اینترنت به تصویر، موسیقی، فایلهای ویدیویی یا هر مفهوم دیگری افزوده می‌شود.

Microblog وبلاگ دیگر کهنه شده است و کسی دیگر فرصت کافی برای خواندن آن را ندارد. میکرووبلاگ نسل جدیدی است که با تولد فیس بوک و توئیتر به وجود آمد و به مفهوم استفاده از چند جمله کوتاه برای توضیح فعالیت، افکار و مشاهدات است.

Networking مفهوم اصیل این واژه به سرعت در حال تغییر است. زمانی مفهوم Networking، ارتباط گرفتن با اجتماع و شناختن افراد مختلف برای یافتن شغل بود اما اکنون این واژه به مفهوم یکی از التزامات اجتماعی است که بخش بزرگی از زندگی اجتماعی افراد مختلف را به خود وابسته کرده است.

RFID برگرفته از "تعیین هویت از طریق امواج رادیویی" نوعی بارکد جدید است که بر روی بسته های پستی نصب شده و اطلاعاتی از محتویات بسته را در اختیار شرکتهای پستی و حمل و نقل قرار می دهد. از برچسبهای RFID در عین حال برای رد و بدل کردن عکس میان دوربینهای دیجیتال و تعقیب افراد نیز استفاده می‌شود.


تاریخ : چهارشنبه 25 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

ترجیح می دهم حقیقتی مرا آزار دهد، تا اینکه دروغی آرامم کند .

..................................................................

تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی!
یکی دیروز و یکی فردا .

..................................................................

خوبی بادبادک اینه که
می‌دونه زندگیش فقط به یک نخ نازک بنده
ولی بازم تو آسمون می‌رقصه و می‌خنده .

..................................................................

با کسی زندگی کن که مجبور نباشی
یه عمر برای راضی نگه داشتنش فیلم بازی کنی .

..................................................................

انسان مجموعه ای از آنچه که دارد نیست؛
بلکه انسان مجموعه ای است از آنچه که هنوز ندارد، اما می تواند داشته باشد .

..................................................................

مردمی که گل ها را دوست میدارند خود از آن گل ها دوست داشتنی ترند .

..................................................................

تهمت مثل زغال است اگر نسوزاند سیاه می کند .

..................................................................

چقدر سخت است همرنگ جماعت شدن وقتی جماعت خودش هزار رنگ است .

..................................................................

اگر گیاهان صدایی نداشته باشند
به معنای آن نیست که دردی ندارند .

..................................................................

اگرمیخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
باور محال بودنش را عوض کن .

..................................................................

آن اندازه که ما خود را فریب می دهیم و گمراه می کنیم، هیچ دشمنی نمی تواند .

..................................................................

حتی اگر بهترین فرد روی کره زمین هستید به خودتون مغرور نشوید
چون هیچ کس از شخصی که ادعا می کند خوشش نمی آید .

..................................................................

من در رقابت با هیچکس جز خودم نمیباشم
هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام .
«بیل گیتس»

..................................................................

تنها راه کشف ممکن ها، رفتن به ورای غیر ممکن ها است .
«آرتور کلارک »

..................................................................

برای یاد گرفتن آنچه می خواستم بدانم احتیاج به پیری داشتم
اکنون برای خوب به پا کردن آنچه که می دانم، احتیاج به جوانی دارم.
«ژوبرت»
..................................................................

دوست تو کسی است که هرگاه کلمه «حق» از تو شنید، خشمناک نشود .

..................................................................

معبودا!
به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوچکی آنچه ندارم نا آرامم نکند.

..................................................................

بسان رود که در نشیب دره سر به سنگ می کوبد رونده باش
امید هیچ معجزی ز مرده نیست، زنده باش .

..................................................................

یادها فراموش نخواهند شد، حتی به اجبار
و دوستی ها ماندنی هستند، حتی با سکوت .

..................................................................

مترسک عروسک زشتیست که از مزرعه مراقبت میکند
و آدمی مترسک زیباییست که جهان را می ترساند .

..................................................................

دوستی کلام زیباییست که هرکس درکش کرد، ترکش نکرد .

..................................................................

زندگی قانون باور ها و لیاقتهاست، همیشه باور داشته باش
لایق بهترین هایی .

..................................................................

اگر مایلید پیام عشق را بشنویم، بایستی خود نیز این پیام را ارسال کنیم .

..................................................................

در زمین عشقی نیست که زمینت نزند، آسمان را دریاب .

..................................................................

زندگی یعنی :
ناخواسته به دنیا آمدن
مخفیانه گریستن
دیوانه وار عشق ورزیدن
و عاقبت در حسرت آنچه دل میخواهد و منطق نمیپذیرد، مردن .

..................................................................

زن مانند شیشه ی ظریف و شکستنی است
هرگز توانایی مقاومت او را نیازمایید، زیرا ممکن است شیشه ناگهان بشکند .

..................................................................

آموخته‌ام که هیچ‌گاه نجابت و تواضع دیگران را به حساب حماقت‌شان نگذارم .

..................................................................

پیروزی یعنی :
توانایی رفتن از یک شکست، به شکستی دیگر
بدون از دست دادن اشتیاق .

..................................................................

مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند
اما خوشبختی دیگران همیشه در جلو دیدگان آنهاست

..................................................................

کسی باش که عمری با تو بودن، یک لحظه، و لحظه ای بی تو بودن، یک عمر باشد .

..................................................................

زندگی ارزش دویدن دارد، حتی با کفشهای پاره! 
تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

خواب بعد از ظهر برای ریکاوری عضلانی خوب است
 تعطیلات موقعیت خوبی است که بعد از مدت ها پس از صرف ناهار، به سراغ لذت خواب فراموش شدۀ بعد ازظهر بروید. بسیاری از متخصصان خواب، خواب بعد از ظهر را می‌ستایند و بر این باورند که احیای این خواب، فرآیندی تدریجی است. از ساعت 1 بعد از ظهر، زمانی که فعالیت ذهنی رو به کاهش می‌گذارد، خواب بعد از ظهر به کاهش میزان کورتیزول (هورمون استرس) کمک می‌کند و باعث ریکاوری عضلانی و باسازی فعالیت مغزی می‌شود. اگر شما صبح فعالیت جسمی داشته اید، این زمان خوابِ تکمیلی به عنوان یک بازسازندۀ بسیار خاص عمل خواهد کرد.

چرت زدن واقعاً یک هنر است!
چرت شاهانه: در این خواب عموماً فرد به راحتی دراز می‌کشد، ویژگی خاص این خواب این است که هیچ محدودیت زمانی ندارد.

چرت استراحت: شناخته شده تر و رایج تر است، این خواب عموماً بین 5 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. این خواب نیز بیشتر از این که نشسته باشد به شکل دراز کش انجام می‌شود.

چرت کوتاه: بسیار سریع است، کمتر از 5 دقیقه؛ و باعث از بین رفتن استرس می‌شود. این خواب کوتاه قبل و بعد از فعالیت ورزشی به کار می‌رود.

حالا انتخاب با شما است که هر کدام از انواع چرت زدن و خواب های کوتاه را مناسب با خودتان انتخاب کنید!
تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1391
نویسنده : سعید ابدالی

چند نکتۀ کوچک دربارۀ چای وجود دارد که ممکن است به آنها دقت نکرده باشیم.

1) چای حاوی فلاونید است
درست است.
فلاونیدها مولکول هایی هستند که به مبارزه در مقابل التهاب ها کم می‌کنند.
می‌دانید که التهاب های کوچک می‌توانند باعث بروز مشکلات قلبی عروقی بشوند، مصرف چای نقش مهمی در پیشگیری از این مشکلات بازی می‌کند.

2) حفاظت آنتی اکسیدانی چای فوری است
نادرست است.
اثر آنتی اکسیدانی چای دو ساعت پس از مصرف به بیشترین حد خود می‌رسد.
به یاد داریم که آنتی اکسیدان ها به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می‌کنند، رادیکال های آزادی که باعث پیری و التهاب می‌شوند. 

3) اگر می‌خواهیم از فواید چای بهره ببریم، نباید بگذاریم بیش از یک دقیقه دم بکشد
نادرست است.
پلی فنول های چای به آهستگی دم می‌کشند.
بنابرای باید برای دم کشیدن، زمان بیشتری به چای داد.
برای مثال، مدت زمان توصیه شده برای دم کشیدن برگ های چای سبز، 10 دقیقه است.

4) چای نمی‌گذارد خواب مان ببرد
درست است.
چای هم مانند قهوه حاوی کافئین (یا تنین) است، کافئین مولکولی است که به جلوگیری از به خواب رفتن افراد حساس، به خوبی شناخته شده، است.
در مواردی که برای به خواب رفتن مشکل دارید، بهتر است از ساعت 4 بعد از ظهر به بعد چای ننوشید یا از چای بدون کافئین (بدون تنین) استفاده کنید.

5) خودمان می‌توانیم چای را کافئین زدایی کنیم
درست است.
خیلی ساده است، کافئین جزء اولین مولکول هایی است که در آب دم می‌کشد.
بنابراین کافی است، چای را در مقدار بسیار کمی آب به مدت یک دقیقه دم کنید سپس این دم کردۀ اولیه را دور بریزید (به این ترتیب 80% کافئین چای از بین می‌رود).
سپس، چای را در یک فنجان بزرگ آب به طور معمول دم کنید.
این دم کردۀ دومی، بدون کافئین (یا بدون تنین) است.

6) تمام چای ها حاوی مقدار یکسانی کافئین هستند
نادرست است.
مقدار بسیار کمی کافئین (یا تنین) در چای سفید وجود دارد، کمی بیشتر در چای سبز و باز هم بیشتر در چای اولونگ و چای سیاه.

7) چای باعث سوزش معده می‌شود
درست است.
کافئین که در چای یا قهوه وجود دارد، مولکولی است که باعث رها شدن اسفنکتر از نای می‌شود، این امر باعث بازگشت یا بالا آمدن اسیدهای معده خواهد شد.

8) چای بدون شیر و شکر کالری ندارد
درست است.
به طور دقیق تر، چای بدون شیر و شکر حاوی 0 تا 2 کالری انرژی است.

9) زنان باردار باید مصرف چای شان را کم کنند
درست است.
بازهم مشکل بر سر همان کافئینی است که در چای یا قهوه وجود دارد.
البته باید بدانید که کافئین موجود در چای خیلی کمتر از کافئین موجود در قهوه است.

 

10) چای سبز حاوی فلاونید بیشتری است
درست است.
و در بین چای های سبز، غنی ترین آنها چای های سبز ژاپنی، خصوصاً سنچا و ژیوکورو هستند.
  

 


آخرین مطالب