تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - مطالب فروردین 1391
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردین 1391
نویسنده : araz
جلفا - ایلنا: امام جمعه شهرستان جلفا خواستار حذف شرکت‌های پیمانکاری شد. +

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی انتظاری در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه با بیان اینکه این شرکت‌ها که نقش واسطه گری را در ادارات و سازمان‌ها انجام می‌دهند، مانع بزرگی در توسعه و پیشرفت هستند، اظهار داشت: برداشتن واسطه‌ها در استفاده از نیروی کار در افزایش کار و تلاش موثر است و این بزرگ‌ترین خدمت به تولید ملی است. ‌

وی افزود: این کار از طرفی باعث افزایش بهره‌وری شده و بیلان کاری کارگران را به مراتب ارتقا بخشیده و سبب می‌شود نیروی کار کاملاً در خدمت اقتصاد و تولید باشد.

امام جمعه جلفا به وجود نابسامانی‌های فراوان در واگذاری خدمات به پیمانکاران در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: در بسیاری موارد مشاهده می‌شود برای دو نفر کارگر که در امورات آبیاری فضای سبز فعالیت می‌کنند یک نفر به عنوان پیمان کار تعیین شده و این ظلم در حق اقتصاد کشور است.

حجت الاسلام انتظاری از سازمان منطقه آزاد ارس و شهرداری‌های شهرستان خواست این گونه امورات را به خود کارگران واگذار کنند تا علاوه بر دلگرمی کارگران در استفاده بهینه از سرمایه انسانی قدم بردارند.

وی همچنین به وجود منابع و پتانسیل‌های قوی شهرستان برای تولید و ایجاد اشتغال اشاره و بر ضرورت بهره‌گیری از این امکانات تاکید کرد.

حجت الاسلام انتظاری از رودخانه ارس، دشت‌های وسیع کشاورزی گوردیان و گلفرج به عنوان امکاناتی یاد کرد که می‌تواند در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در سطح این شهرستان موثر باشد.
برچسب‌ها:
اخبار شهرستان جلفاتاریخ : پنجشنبه 31 فروردین 1391
نویسنده : araz

امام جمعه کلیبر با تاکید بر نقش مساجد در ترویج فرهنگ دینی گفت: تقویت باورهای دینی، تهدیدات فرهنگی دشمنان را خنثی می‌کند. +

حجت‌الاسلام موسوی، امروز در نشست هم اندیشی پیرامون ساماندهی، فعال سازی و راه اندازی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و ایجاد کانون ویژه مصلی با اشاره به لزوم آشنایی بیش از پیش نسل جوان با آموزه‌های قرآنی، ‌اظهار داشت: بهره‌گیری جوانان و نسل پویای جامعه از تعالیم قرآنی موجب تقویت باورهای دینی و بیمه شدن جامعه در برابر تهدیدات فرهنگی دشمنان است.

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت و پتانسیل کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در جذب بیشتر نوجوانان و جوانان مستعد و علاقمند به فعالیتهای مسجدی تاکید کرد و خواستار راه‌اندازی کانون ویژه مصلی در این شهرستان شد.

همچنین اصغرپور، فرماندار شهرستان کلیبر نیز در این نشست با اشاره به لزوم هم‌اندیشی کانونها و هیئت امنای مساجد جهت تقویت فعالیتهای مسجدی گفت: فعالیتهای دولت دهم بر محور فرهنگ استوار بوده و در این میان فعالیتهای قرآنی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

وی توجه به ارزشهای دینی و تقویت و تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد را از اهم فعالیتهای دولت دهم در راستای گسترش فرهنگ دینی در جامعه عنوان و اظهار امیدواری کرد تا با اهتمام مسوولان فرهنگی منطقه در تمامی مساجد این شهرستان کانون فرهنگی و هنری ایجاد شود.

سیدحجت حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلیبر نیز در این نشست با اشاره به نقش محوری مساجد بعنوان اصلی ترین پایگاه در شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی اظهار داشت: توسعه کانونهای فرهنگی هنری مساجد بخصوص در مناطق روستائی با هدف کمک به رشد و شکوفائی استعدادها در این مناطق انجام می‌گیرد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیتهای این اداره در زمینه ایجاد و راه‌اندازی کانونهای فرهنگی و هنری و کتابخانه باز گفت: در حال حاضر 50 باب کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان کلیبر فعال است، افزون بر اینکه 15 کتابخانه باز راه‌اندازی در مساجد این شهرستان فعالیت دارند.

گفتنی است، در این جلسه کانون فرهنگی و هنری جامع به کانون فرهنگی و هنری ویژه مصلی تغییر نام یافته و بر این اساس هیئت امنای جدید این کانون بر اساس مقررات حاکم بر تاسیس کانون ها به جای هیئت امنای کانون قبلی مسجد جامع تشکیل گردید و مقرر شد تا دستگاههای متولی امور مساجد برای ایجاد فضای فرهنگی برنامه ریزی نمایند.
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: کلیبر ,
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردین 1391
نویسنده : araz
+

به گزارش مركز اطلاع رسانی بسیج سازندگی ؛ سرهنگ رحیم ملاحسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جلفا با اعلام این خبر افزود : با همكاری بسیجیان در سال گذشته تمام بیسوادان این شهرستان زیر پوشش طرح آموزش فرد به فرد قرار گرفتند و امسال نیز شاهد برگزاری جشن ریشه كنی بیسوادی در جلفا خواهیم بود .

وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح هجرت 3 دانش آموزی و محلات افزود : حدود 37 هزار نفر روز در اجرای این طرح ها مشاركت داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جلفا اجرای طرح های زودبازده را یكی از نتیجه بخش ترین طرح ها عنوان كرد و افزود : ترمیم كف سالن ورزشی و كلاس های دبیرستان پویان ، بهسازی مدارس ، رنگ آمیزی نمازخانه های مدارس ، احداث و تعمیر منازل مسكونی افراد تحت پوشش كمیته امداد از جمله این طرح ها است .

ملاحسینی با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه افزود : با توجه به قرار گرفتن شهرستان جلفا در منطقه مرزی برنامه های فرهنگی ایرانی ، اسلامی باید با دقت و توجه هماهنگی خاصی در این منطقه اجرا شود تا ضمن معرفی الگوهای ایرانی و اسلامی از گرایش جوان به فرهنگ و ارزش های كشورهای همسایه جلوگیری شود .

او از برگزاری كلاس های پیشگیری از اعتیاد و بهداشت از ابتدای سال در حوزه دانش آموزی و فرهنگیان خبر داد و گفت : در این طرح یك روزه 2 هزار نفر شركت كردند و در حوزه محلات بیش از 2 هزار و پانصد نفر از خواهران و برادران آموزش دیدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جلفا با تاكید بر آموزش های فنی و حرفه ای و با اشاره به حضور 120 نفر در كلاس های آموزشی ،گفت : این آموزش ها علاوه بر ساماندهی افراد جویای اشتغال نیز زمینه استخدام آنها را تسهیل می نماید .

وی در پایان یادآور شد : این دوره های آموزشی شامل كلاس های خیاطی ، آموزش رایانه و قالیبافی بود.


برچسب‌ها: اخبار شهرستان جلفا


موضوعات مرتبط: خبری ,
تاریخ : یکشنبه 27 فروردین 1391
نویسنده : araz

اصغرپور، فرماندار كلیبر در جلسه شورای آموزش و پرورش كلیبر با اشاره به

 اینكه هرجامعه و قشری نیازمند تغییر و تحول می باشد و مسیر ترقی و

 پیشرفت با تغییر و تحول حاصل می شود افزود: باید برای اجرای بهینه طرح

 تحول بنیادین آموزش و پرورش تمهیدات لازم اندیشیده شود تا بدون هیچ نقصی

 آموزش و پرورش بتواند این طرح را اجرا كند . وی از مدیران آموزش و پرورش

 كلیبر و عشایر خواست تا امكانات لازم را برای اجرا فراهم نمایند و جلسات

 متعدد برنامه ریزی جهت اجرا تشكیل گردد تا بدون دغدغه ای طرح اجرایی گردد.

 اصغرپور از مدیران آموزش و پرورش شهرستان خواست تا نسبت به هوشمند

 سازی مدارس اقدام نمایند و اعتبارات عمرانی كه قبلاً برای احداث مدارس شهر

 و روستا هزینه می گردید برای تجهیز و فراهم نمودن امكانات لازم برای

 هوشمند سازی در نظر گرفته شود تا با اجرای این طرح بتوان تحول عظیم در

یادگیری دانش آموزان پدید آورد.
موضوعات مرتبط: خبری ,
لینک های مرتبط: منبع ,
تاریخ : یکشنبه 27 فروردین 1391
نویسنده : araz
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلیبر از توزیع 50 تن سبوس بین دامداری های این شهرستان خبر داد . به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ، محمدتقی جعفری با اشاره به ایجاد هماهنگی و احقاق حقوق بهره برداران بخش دامی این شهرستان گفت : نظارت دقیق بر نحوه توزیع این میزان سبوس ، توسط کارشناسان امور دام مدیریت جهادکشاورزی شهرستان کلیبر اعمال شده است. وی همچنین از اجرای 115مورد تلقیح مصنوعی دام سنگین با هدف افزایش کمی وکیفی میزان فرآورده های دامی در این شهرستان خبر داده و افزود : این امر در راستای حمایت از بهره برداران بخش دامی و به منظور ارتقاء درآمد حاصله از تولید بهره برداران در بخش دام صورت پذیرفته است. مدیرجهاد کشاورزی شهرستان کلیبر در بخش دیگری از فراهم شدن مقدمات بهسازی و نوسازی 5 واحد اماکن دامی در این شهرستان خبرداد و افزود : این امر در راستای بهداشتی نمودن اماکن دامی برای پرورش دام سبک و سنگین ، به زودی با نظارت کارشناسان این مدیریت در فاز اجرایی قرارخواهد گرفت. شهرستان کلیبر در 175 کیلومتری شمال شرق تبریز قرار گرفته و به دلیل دارا بودن آب و هوای معتدل پوشیده از جنگل بوده و از 147 هزار و 122هکتار جنگلهای ارسباران 50 هزارو610 هکتار در پیرامون این شهرستان قرار گرفته و به همین دلیل ، اقتصاد این شهرستان مبتنی بر کشاورزی و دامداری می باشد.
روابط عمومی سازمانموضوعات مرتبط: خبری ,
تاریخ : چهارشنبه 23 فروردین 1391
نویسنده : araz
 در این اطلاعیه آمده است عملكرد و كارنامه درخشان یكساله دكتر شیخ الاسلامی در توجه به جایگاه و منزلت اجتماعی و ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان نشانگر توانایی و خبره گی و توجه به خِرد جمعی و استفاده از نیروهای ارزشی و توانمند در حوزه بازنشستگی است. در بخشی از این اطلاعیه تاكیده شده است: در شرایط كنونی توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به این مهم جلب می نماییم كه پرداخت بخش عمده مطالبات بازنشستگان توسعه فضاهای فرهنگی در قالب احداث خانه مهر، ارایه خدمات و تسهیلات رفاهی در قالب وام و مشوق‌های اقتصادی و برنامه هایی همچون برگزاری تورهای زیارتی ـ سیاحتی، برقراری بیمه تكمیلی، فراهم كردن بسته های مشاركت اجتماعی برای بازنشستگان، توانمندسازی، اشتغالزایی و بهره‌گیری از توان، تجربه و تخصص بازنشستگان نخبه و فرهیخته در امور بازنشستگان از جمله برنامه‌هایی است كه در زمان تصدی دكتر شیخ الاسلامی در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی محقق شده است كه مجموع این دستاوردها گواهی بر كارآمدی و توانمندی وی دارد. در بخش دیگری از این اطلاعیه اشاره شده است، با توجه به سوابق و اقدامات گسترده مثبت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در تعامل و تفاهم با جامعه بازنشستگان به ویژه كانونهای بازنشستگی. این حركت در مقطع كنونی به صلاح مجلس و مردم نیست بلكه روند خدمت‌رسانی شایسته‌ به جامعه هدف (بازنشستگان، كارگران، كارفرمایان، اعضای تعاونی ها و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی) را با چالش های اساسی، اختلال و تزلزل مواجه خواهد كرد. در پایان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در شرایط حساس و خطیر كشور ضمن منتفی‌كردن استیضاح وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی توفیق و فرصت خدمت‌رسانی به آحاد مختلف مردم را برای دكتر شیخ الاسلامی فراهم نمایند.


موضوعات مرتبط: اخبار بازنشستگان کشوری ,
برچسب‌ها: بازنشستگان کشوری ,
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391
نویسنده : araz
فرماندار شهرستان ورزقان در گفت و گو با ایرنا با اعلام این مطلب گفت: با افتتاح این بانك بخشی از مشكلات اهالی این شهرستان حل شد.
محرم فروغی شجاعی افزود: نبود این بانك در ورزقان باعث شده بود شهروندان مجبورشوند برای گرفتن وام مسكن به دیگر شهرها مراجعه كنند و این كار مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد بود كه با افتتاح این شعبه این مشكل شهروندان رفع شد.
وی همچنین وجود این بانك را در رونق ساخت و ساز مسكن در شهرستان ورزقان موثر دانست و گفت: حمایت از مقاوم سازی مسكن روستایی و اعطای تسهیلات به مسكن روستایی از برنامه های مهم این بانك می باشد.موضوعات مرتبط: خبری ,
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391
نویسنده : araz

آخرین اخبار از افزایش یارانه نقدی؛واریز ۲۸ هزار تومان یارانه مرحله دوم قانون هدفمندی به حساب سرپرستان خانوار

 


 
میزان افزایش ماهانه یارانه نقدی به ازای هر ایرانی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها حداقل 14 هزار تومان و حداکثر 28 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش استخدام نیوز دولت در اقدامی ناگهانی 28 هزار تومان مابه التفاوت فاز اول و دوم یارانه ها را به ازای هر ایرانی به حساب سرپرست خانوار واریز کرد که براین اساس احتمال اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در آینده بسیار نزدیک قوت گرفت.

همچنین احتمال اینکه این مبلغ بصورت دوماه یکبار پرداخت شود وجود دارد که در اینصورت مبلغ یارانه به ازای هر ماه 14 هزار تومان خواهد بود.

همچنین مقرر شده که 45500 تومان یارانه نقدی هر ایرانی در فاز اول تا 15 فروردین ماه به حساب سرپرست خانوار واریز شود که در اینصورت مبلغ یارانه هر ایرانی با پرداخت ماهانه 28 هزار تومان به 73500 تومان می رسد.

تازه ترین خبرها از جزئیات واریز ۲۸ هزار تومان یارانه به حساب سرپرستان خانوار

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها از واریز مابه التفاوت یارانه نقدی مرحله اول و دوم به حساب سرپرست خانوارها خبر داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد خبر رادیو، بهروز مرادی با اعلام این خبر افزود: این مبلغ تا زمان اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها قابل برداشت نخواهد بود.
وی گفت: واریز مابه تفاوت مرحله اول و دوم هدفمندسازی  یارانه ها که  28 هزار تومان است،  28 اسفند 90 انجام شد که ممکن است این مبلغ ماهیانه یا به صورت دوماهه باشد.
مرادی درباره تاخیر اطلاع رسانی در این امر گفت: این مبالغ به حساب تمامی بانکها رفته بود اما به دلیل غیر فعال بودن سامانه ساتنا یعنی سامانه ای که انتقال وجه بین بانکها را انجام می دهد، این اطلاع رسانی را درباره این که هم اکنون این مبالغ به حسابهای بانکها واریز شده بود و در حسابهای مردم واریز شده است، انجام دادیم.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها تاکید کرد: همانطور که در مرحله اول هدفمندی یارانه ها، پراخت یارانه نقدی را یکماه و نیم زودتر از شروع اجرای قانون در نظر گرفتیم، هم اکنون نیز همین گونه است به این صورت که  این مابه تفاوت مربوط به زمانی است که مرحله دوم آغاز شود؛ یعنی پرداخت این مبلغ مابه تفاوت به معنی شروع مرحله دوم یارانه ها نیست. این مبلغ در حسابهای مردم زودتر واریز شده است اما غیر قابل برداشت خواهد بود.
وی افزود: زمان برداشت و یکماهه یا دوماهه بودن این مبلغ در اطلاع رسانیهای بعدی به مردم  اعلام خواهد شد.
مرادی تصریح کرد: اگر این مبلغ 28 هزار تومان ماهیانه باشد؛ 73 هزار و 500 تومان سرانه ماهیانه و اگر دو ماهه باشد؛ 14 هزار تومان ماهانه به 45 هزار و 500 تومان اضافه می شود.
وی همچنین از واریز یارانه های فروردین خبر داد و گفت: 15 فروردین،  45هزار و 500 تومان به حسابها واریز می شود و 17 فروردین قابل برداشت است اما 28 هزار تومان اضافه شده غیر قابل برداشت است تا زمان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که اجازه برداشت داده شود.
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: یارانه های نقدی ,
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391
نویسنده : araz
خبرگزاری فارس:

حسنعلی رنجبر روز پنجشنبه در مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی جلفا با اعلام رضایت مندی گردشگران و مسافران نوروزی از وضعیت امنیت و آسایش عمومی حاكم بر شهرستان، آن را نتیجه تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی دانست.

وی با بیان اینكه لازمه پیشرفت و آبادانی، آرامش و امنیت است، افزود: وجود نظم و آسایش اجتماعی می تواند زمینه ساز سرمایه گذاری در زمینه های مختلف باشد.

فرماندار جلفا با اشاره به پیام نوروزی رهبری اظهاركرد: نیروهای نظامی و انتظامی با تولید و حفظ امنیت اجتماعی، مسوولیت خطیری در تحقق شعار تولید داخلی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی بر عهده دارند.

رنجبر خطاب به نیروهای انتظامی گفت: شما عزیزان از بین مردم و برای مردم هستید و این رابطه تنگاتنگ توام با اخلاق و معنویات اسلامی هیچ گاه نباید از هم جدا شود و این از بركات نظام اسلامی است.

وی در عین حال داشتن انگیزه الهی در خدمت به مردم توسط نیروهای انتظامی را خاطر نشان و تاكید كرد: خدمت در نیروی انتظامی حسنات دنیوی و اخروی بسیاری دارد و باید با مغتنم شمردن فرصت، قدر این نعمت الهی را دانست.


برچسب‌ها: اخبار شهرستان جلفاموضوعات مرتبط: خبری ,
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391
نویسنده : araz
خبرگزاری فارس:

فرمانده جدید هنگ مرزی شهرستان جلفا روز پنجشنبه در این آیین اولویت كاری خود را دفاع از مرز و بوم میهن اسلامی در راستای فرامین فرمانده كل قوا و جلوگیری از ورود و خروج كالای قاچاق در دوره مسوولیت جدید ذكر كرد.

سرهنگ حمیدی كه پیش از این در مرزبانی آذربایجان شرقی مشغول خدمت بود، مرزهای شهرستان جلفا را امن ترین و در عین حال حساس ترین مرز كشور عنوان كرد.

فرمانده مرزبانی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با تجلیل از خدمات ارزشمند سرهنگ حسین شجاعی فرمانده سابق هنگ مرزی جلفا، تلاش برای رفاه و امنیت مرزنشینان را از افتخارات مرزبانان دانست.

سرهنگ حسین عدالت طلب به اهمیت پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی اشاره و تشریح كرد حراست از مرزها یك نعمت و توفیق الهی و دفاع از كیان و هستی ملت ایران یك ارزش است و این از وظایف ذاتی مرزبانان است.

وی، ولایتمداری و اطاعت از فرامین رهبری را خصیصه اصلی مرزبانان برشمرد و افزود: مرزبانان در تحقق شعار تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی به وظیفه ذاتی خود عمل خواهند كرد.

سرهنگ عدالت طلب انسداد مرزها و جلوگیری از قاچاق كالا در مرزها را در راستای حمایت از تولید داخلی و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بسیار حیاتی دانست و بر نقش مرزبانان در این زمینه تاكید كرد.

شهرستان جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی با بخش های وسیعی از جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان هم مرز است.
موضوعات مرتبط: خبری ,
تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391
نویسنده : araz

روی تصویر بالا کلیک کنید
موضوعات مرتبط: متفرقه ,
تاریخ : چهارشنبه 9 فروردین 1391
نویسنده : araz

جلفا، تبریز- امام جمعه جلفا گفت: تاخیر در واگذاری اراضی كشاورزی دشت گلفرج نه تنها مانع بزرگی در رونق كشاورزی در این شهرستان، بلكه بزرگترین خیانت به تولید ملی است.

خبرگزاری ایرنا : حجت الاسلام علی انتظاری در خطبه های نمازجمعه این شهر اظهاركرد: طرح آبرسانی از رودخانه ارس به اراضی بالادست گلفرج و هادیشهر از سالها پیش و با صرف میلیاردها تومان اجرایی شده اما در واگذاری اراضی به مردم با مشكلاتی مواجه شده است.

وی افزود: در صورت واگذاری این سرمایه ملی به كشاورزان، علاوه بر ایجاد اشتغال برای هزاران نفر بیكار، می تواند در تولید انواع محصولات كشاورزی و باغی و به تبع آن جذب سرمایه گذاری موثر باشد.

امام جمعه جلفا از مسوولان امر خواست با توجه به شروع فصل كاشت محصولات زراعی و باغی در واگذاری اراضی كشاورزی دشت گلفرج به متقاضیان بدون اتلاف وقت برنامه ریزی كنند.

حجت الاسلام انتظاری همچنین با اشاره به پیام نوروزی رهبری اظهاركرد: تكمیل طرح های نیمه تمام و بهره برداری از آنها می تواند در تولید ملی و ایجاد اشتغال و مهمتر از آن بكارگیری سرمایه های داخلی ایفای نقش كند.

وی همچنین از فرماندار شهرستان خواست اولویت كاری مسوولان دستگاههای اجرایی را در سال جدید، تكمیل طرحهای نیمه تمام و آغاز طرح های جدید با رویكرد ارتقا تولید ملی و اشتغالزایی قرار دهد.

هم اكنون در شهرستان جلفا پنج پمپاژ آب از رودخانه ارس به اراضی كشاورزی اجرا شده كه نتیجه آن افزایش تولیدات كشاورزی و حتی صادرات آن به كشورهای همسایه و ایجاد اشتغال برای بیش از دهها هزار نفر به صورت مستقیم شده است.

در صورت واگذاری اراضی دشت گلفرج به متقاضیان، تحول بزرگی در تولید انواع محصولات درختی از جمله زردآلو، انگور، آلبالو و هلو در سطح شهرستان خواهد شد.
موضوعات مرتبط: خبری ,
آخرین مطالب