تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - شما از جشن و سرورتان نمایند، قره داغ هنوز عزادار است
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : پنجشنبه 2 شهریور 1391
نویسنده : araz

سیز تویوزدان قالمایین، قاراداغ هله عزالیدی

دشب شبكه ی استانی سهند داشت برنامه ی « ائل گولی» پخش می كرد كه دو مجری دارد. یكی از صدر تا ذیل خود قرمز پوشیده بود و دیگری كه در موردش حرفی ندارم. از برنامه های خبری مرتبط با زلزله ی قره داغ و گزارش ها و سخنان مسئولان چنین برمی آید كه امداد و نجات و آوار برداری و نقشه كشی برای ساخت خانه های روستایی تخریب شده به اتمام رسیده و از دیروز كامیون های پر از آجر به سوی این منطقه روان بودند. تصاویری نیز پخش شد كه داشتند پی می كندند و میلگرد می بافتند. هنوز در مورد خانه ها حرف و حدیث فراوان است. 60 متر مربع كه معلوم نیست چگونه تمام حیات و معیشت یك خانوار روستایی را زیر چتر خود خواهد داشت.

روح صحبت های مهمان برنامه نیز همانند سخنان مجری های برنامه بود و آن این كه زلزله آمد و رفت و خساراتی داشتیم و عزیزانی كه از دست رفتند و این كه « اولنین اولمك اولماز» و این كه مثلی نیز داریم كه می گوید « تویونان یاس قارداشدی» و این كه آن ها كه جشنی متوقف مانده دارند بروند جشن شان را برگزار كنند.

هنوز هم جامه ی سراسر قرمز آن مجری دارد خاطر مرا خراش می اندازد. قره داغ هنوز نمی تواند جامه ی سیاه عزیزانش را از تن درآورد اما دیگران بروند جشن شان را برگزار كنند ما هنوز عزاداریم.

از نظر خبری نیز چنین به نظر می رسد كه تسریعی در میان است كه همه ی كارهای مربوط به واقعه ی پیش آمده به اتمام رسیده و دیگر همه بروند دنبال كارشان. در چنین شرایطی است كه تصاویری از شهر اهر كه جمعیت یكصد هزار نفری اش به ویژه شب ها بیرون از خانه هستند، از این شبكه پخش نشده است و یا من ندیده ام. گزارشی از شب های اهر كه مردم سرمای دیشب را چگونه سر كردند و گرمای هر روز را چگونه سر می كنند. گزارشی از خانه های آسیب دیده و تخریب شده و این كه هر روز خبری مبنی بر فروریختن خانه ای در این شهر به گوش می رسد. هنوز پس لرزه های تكان دهنده به سراغش می آیند.

آری دیگران بروند بساط جشن و عروسی شان را پی بگیرید ما هنوز عزاداریم.

از : یوخا خضوعی
موضوعات مرتبط: مناسبت ها ,
برچسب‌ها: زلزله اهر , زلزله هریس , زلزله ورزقان ,
لینک های مرتبط: یوخا ,
آخرین مطالب