تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - جلسه شورای اداری شهرستان كلیبر
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : شنبه 28 مرداد 1391
نویسنده : araz

عبداله اصغرپور، فرماندار كلیبر ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زلزله اخیرشهرستانهای اهر، ورزقان و هریس با اشاره با زلزله اخیر در شهرستانهای مذكور   گفت: زلزله خشم الهی است و هر آنی ممكن است گریبانگیر ما شود. وی بر حفظ آمادگی و هوشیاری برای مقابله با زلزله تاكید كرده و گفت: با توجه به مشكلات پیش آمده در زلزله اخیر از جمله قطعی برق و سیستم ارتباطی لازم و ضروری است اعضای ستاد در چنین مواقعی در ستاد حضور یابند تا در صورت نیاز هماهنگی لازم بعمل آید . وی افزود: اولین اقدام در بحث زلزله امداد و نجات است و الحمدلله در شهرستان خطر جانی اتفاق نیفتاده و بلافاصله بعد از اینكه زلزله اتفاق افتاد نیروهای امدادی به روستاهای همجوار شهرستانهای هریس، ورزقان و اهر اعزام شدند و بعد از اینكه مطمئن شدیم در شهرستان كلیبر تلفات جانی اتفاق نیفتاده، نیروهای امدادی، وسایل نقلیه سنگین و هلال احمر را به اهر اعزام كردیم. در حال حاضرگروههای 6 نفره تیم بلافاصله به روستاهای خسارت دیده شهرستان جهت براورد خسارت  اعزام شدند.

 وی با اشاره به اینكه مقاوم سازی خانه های روستایی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد گفت: تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی خانه های روستایی به هیچ وجه نباید قطع گردد و مدیران بانكها به هیچ وجهی در بحث ارائه تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی مساكن روستایی نباید كوتاهی كنند و باید ارائه تسهیلات را بعنوان یك تكلیف برای خود تلقی نمایند.

اصغرپور با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس باید بصورت باشكوه برگزار گردد تا پاسخ دندن شكنی به جوسازیهای روانی دشمنان داده شود وی افزود: دشمنان می خواهند حلقه از بین رفتن فلسطین را تنگ تر نمایند و هدف اصلی آنان از بین رفتن فلسطین و مقاومت مردم فلسطین است اصغرپور تاكید كرد مدیران مكلف هستند بهمراه كلیه كاركنان و پرسنل اداریشان در راهپیمایی حضور فعال و پرشور داشته باشند.

اصغرپور در ادامه به اشاره به شهدای هفته دولت (شهیدان رجایی و باهنر) و گرامی داشت یاد و خاطره آنها گفت: تمامی دشمنان دست به دست هم داده اند تا به این حاكمیت لطمه بزنند و می خواهند با اعمال تحریم ها به مردم فشار بیاورند و جدا از اثرات تحریمها می خواهند به مردم تلقین كنند كه دولت قادر نیست گرانی ها را مهار و امنیت روانی مردم را تامین كند . وی افزود: در طول انقلاب همواره تحریمها از سوی دشمنان برای كشور ما اعمال گردیده و این همیشه به نفع ما بوده است.

در ادامه جلسه سید حسن موسوی، امام جمعه محترم كلیبر نیز با اشاره به زلزله اخیر گفت: وظیفه داریم تا نسبت به كمك به همنوعان خود اقدام نمائیم و از هیچ تلاشی چشم پوشی نكنیم و باید مقدمات كار فراهم شود تا تمامی روستاها در ساخت و سازهای خود به مقاوم سازی و ساخت بناهای مهندسی از خود رغبت نشان دهند و مسئولین نیز باید از طریق پرداخت تسهیلات لازم چهره روستاها را تغییر دهند تا در مواقع بحرانی دچار خسارات مالی و تلفات جانی نشویم. وی با اشاره طرح مقاوم سازی خانه های روستایی نیز گفت: ارائه تسهیلات نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی بهترین طرح دولت برای مقابله با اینگونه حوادث و اتفاقات است و جای تشكر دارد. امام جمعه كلیبردر خصوص راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: در مقابل تلاش آمریكا و اسرائیل و بعضی كشورهای اروپایی كه می خواهند با اعمال تحریمها به ما فشار بیاورند همه باید روز جمعه با حضور باشكوه خود پاسخ دندان شكنی به این كشورها داده و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و همچنین مردم سوریه اعلام كنیم . وی بر حضور پرشور مسئولین و همچنین مردم در راهپیمایی روز جمعه تاكید كرد.

دكتر شیخ، سرپرست شبكه بهداشت و درمان  كلیبرنیز طی گزارشی در خصوص زلزله اخیر گفت: در اولین روز زلزله اكیپ های امدادی و بهداشتی از جمله 5 اكیپ پزشكی با 5 آمبولانس به شهر اهر اعزام شدند. وی گفت: از امروز نیز تیم سلامت و اكیپ پزشكی 10 نفره به بخش خواجه و روستاهای اطراف اعزام شدند. حسینی، رئیس هلال احمركلیبر نیز در این جلسه گفت: هلال احمر كلیبر نیز 150 تخته چادر و یك تیم كامل امدادی را در مناطق زلزله زده مستقر كرده است. وی با اشاره به زلزله شهرستان كلیبرنیزگفت: كارشناسان بررسی خسارت وارده به شهرستان كلیبر نیز در حال بررسی میزان خسارت وارده می باشند و تاكنون 83 چادر امدادی، 333 تخته پتو و 83 تخته موكت تحویل مردم زلزله زده كلیبر شده است. وی افزود: تمامی تیم های امدادی و بهداشتی در منطقه در آماده باش كامل سر می برند.در پایان این جلسه شهردار كلیبر، رئیس شورای اسلامی شهر كلیبر نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با زلزله اخیر برای حاضرین ارائه و همچنین از خبرنگاران فعال در شهرستان به مناسبت روز خبرنگار تجلیل بعمل آمد.
برچسب‌ها: کلیبر , زلزله ,
لینک های مرتبط: سایت فرمانداری کلیبر ,
آخرین مطالب