تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - تشخیص هویت با پرینت لب!
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : یکشنبه 25 تیر 1391
نویسنده : سعید ابدالی
ایسنا: ویرجینا كاستا و اینس كالداس، از دانشگاه پورتو در مقاله‌یی عنوان كردند كه دانشمندان الگوهای لب مردم جهان را به گروه‌های استاندارد دسته‌بندی كردند.
آنها همچنین در این مقاله چگونگی تغییر طرح لب پس از مرگ را مطرح كردند.
تعداد اندكی از اجساد دارای نمونه چاپ شده لب قبل و بعد از مرگ هستند كه این امر انجام مطالعات تطبیقی را با چالش مواجه كرده است.
جرزی كاسپراك از مدرسه پلیس نظامی لهستان در سال 1990 این پرسش را مطرح كرد كه آیا هر یك از ساكنان كره زمین و اجدادشان دارای طرح لب منحصر به فرد هستند؟
وی در مقاله خود می‌نویسد كه مطالعات محققان ژاپنی بر روی یك هزار و 364 لب نشان می‌دهد كه آرایه خطوط بر روی بخش قرمز رنگ لب منحصر به هر فرد است.
در سال 2009 نیز گروهی از دانشمندان هندی وجود یا عدم وجود تمایز بین الگوی چاپی لب زنان و مردان را با استفاده از نوار سلوفان, عدسی بزرگنمایی و تعدادی از وسایل آرایشی مورد بررسی قرار دادند و توانستند جنسیت 17 زن را از 20 زن حاضر و همچنین 17 مرد را از 20 مرد تشخیص دهند و بنابراین تحقیقات آن‌ها حاكی از وجود این تمایز بود.
طبق مطالعات دانشمندان اسپانیایی در سال 2002 نیز، پیشرفت‌های قابل توجه در صنایع آرایشی در تولید مواد آرایشی ماندگار مختص لب و اخلال در نسخه چاپی واضح این عضو از بدن، نیروهای پلیس را بر آن داشت كه پیشرفت‌هایی را در زمینه تشخیص هویت از طریق نسخه چاپی لب افراد صورت دهند.
هم اكنون طرح لب به یك موضوع تحقیقاتی در حوزه‌یی كاملاً جدید تحت عنوان لب‌نگاری (cheiloscopy) تبدیل شده است.
موضوعات مرتبط: تازه های جالب علمی و اجتماعی ,
آخرین مطالب