تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - بیگی عنوان کرد: لزوم بهره برداری منطقه آزاد ارس از قابلیت های بومی جلفا
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : یکشنبه 24 اردیبهشت 1391
نویسنده : araz

تبریز خبرگزاری مهر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت تاثیرگذاری بیشتر منطقه آزاد ارس بر ساختار اقتصادی و اجتماعی شهرستان جلفا و توسعه بیش از گذشته این شهرستان، تاکید کرد: منظقه آزاد ارس باید از قابلیت های بومی جلفا به نحو شایسته بهره برداری کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به جلفا، احمد علیرضا بیگی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی آذربایجان شرقی با کمیته برنامه ریزی جلفا اظهار داشت: ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان جلفا محدود به منظقه آزاد نیست و به جهت موقعیت جغرافیایی، استفاده از این ظرفیت ها باید در اولویت مدیران برنامه ریزسازمان منطقه آزاد ارس قرار بگیرد.

وی افزود: حوزه های گردشگری، کشاورزی، اقتصادی، صنعتی، تزانزیتی و تجاری منطقه آزاد ارس باید اثرگذاری بیشتری در شکل کیفی و کمی امور معیشتی اهالی منطقه به ویژه نیروهای جویای کار متخصص و غیرمتخصص ایفا نماید.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اراضی مستعد و قابل کشت 16 هزار هکتاری دشت گلفرج نمونه بارزی از فرصت های بزرگ اشتغال زایی و تولید تاثیرگذار و سودآور در شهرستان مرزی جلفا محسوب می شود که باید مسئولان ذیربط برای بهره مندی مردم منطقه از مزایای این موهبت الهی در کنار رود ارس اهتمام کنند.

بیگی، با تاکید بر ضرورت تخصیص منابع اعتباری لازم برای تحقق اولویت های سرمایه گذاری مصوب در منطقه آزاد ارس یادآور شد: توسعه شبکه راه آهن برقی و کارآمد سازی فعالیت گمرک در مسیر شکوفاسازی زیرساخت های مختلف اقتصادی ،اجتماعی، تجاری و ترانزیتی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر حضور موثر منطقه آزاد ارس در مراودات تجاری و اقتصادی ملی و بین المللی تاکید کرد و اظهار داشت: بسته های سرمایه گذاری و گردشگری این منطقه آزاد باید در نمایشگاه های بزرگ اقتصادی و تجاری سراسری و بین المللی نماد ویژه ای را از خود نشان دهد.

استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی مدیریت ارشد استان جهت همگامی با منطقه آزاد ارس در راستای توسعه و استقرار مراکز گردشگری، اقامتی، خدماتی و رفاهی استاندارد و مناسب خبر داد و گفت: در این راستا جذب و هدایت صحیح سرمایه گذاری های بخش خصوصی و ارائه تسهیلات سهل الوصول به آنها همچنان در اولویت کاری است.

بیگی، تصریح کرد: انعقاد تفاهم نامه مربوط به اتمام عملیات پروژه دوبانده کردن محور ارتباطیجلفا – مرند و تسریع در ایجاد حلقه ارتباطی مناسب و مطمئن این منطقه با مرکز استان باید با جدیت کامل مورد پیگیری و تحقق قرار گیرد.

گزارش تصویری سفر استاندار به جلفا و منطقه آزاد ارس
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: منطقه آزاد ارس ,
لینک های مرتبط: خبرکزاری مهر ,
آخرین مطالب