تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - نوروز 91 را برای گردشگران به یاد ماندنی می کنیم
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : جمعه 12 اسفند 1390
نویسنده : araz

نوروز 91 را برای گردشگران به یاد ماندنی می کنیم

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد ؛
اجرای 15 برنامه فرهنگی ورزشی و تفریحی در ایام نوروز در منطقه آزاد ارس
خدمات رسانی مناسب و اجرای برنامه های متنوع با توجه به شرایط سنی و علاقمندی مخاطبان را در راس فعالیت های ستاد دائمی تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس قرار داده ایم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دبیر ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ارتقاء کیفی برنامه ها را در راس کارها قرار داده ایم گفت: اجرای 15 برنامه در قالب جشنواره های فرهنگی، هنری و ورزشی متعدد نوروز 91 را ایامی به یادماندنی برای گردشگران تبدیل خواهد کرد.
نجف زاده تصریح کرد: با تفاهم صورت گرفته با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل عشایر آذربایجان شرقی جشنواره ها و تفریحات سالمی اجرا خواهد شد که جذابیت های خاص خود را خواهند داشت.
نجف زاده همچنین گفت: خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز گردشگران نیز مطابق تفاهمنامه صورت گرفته با شبکه بهداشت جلفا و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به شکل فراگیری ارائه خواهد شد و در مراکز گردشگری و مکانهای تعریف شده برای اقامت مسارفان، اکیپهای پزشکی با تجهیزلات لازم مستقر خواهند شد تا نیازمندیهای بهداشتی و درمانی مسافران را در سریع ترین زمان ممکن مرتفع کنند.
وی افزود: برگزاری جشنواره ماهیگیری، مسابقه قویترین کودکان ارس، نمایشگاههای مردم شناسی عشایر، نمایشگاهها و فروشگاههای سیار کتابخانه ای و اجرای نمایشهای زنده مفرح در روستاهای واقع در منطقه آزاد ارس و سیرک و مسابقات موتورسواری از جمله برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی این منطقه در ایام تعطیلات نوروز است.
گفتنی است منطقه آزاد ارس به دلیل بهره مندی از مواهب زیبای طبیعی خدادادی و جاذبه های تاریخی فراوان همواره مورد توجه گردشگران بخصوص مسافرین نوروزی بوده است. بطوریکه فقط در ایام نوروز سال 90 حدود 2 میلیون نفر از این منطقه بازدید کرده اند.

بهره برداری از هتل 3 ستاره با 40 اتاق در منطقه آزاد ارس در نورزو 91

بهره برداری از هتل 3 ستاره با 40 اتاق در منطقه آزاد ارس در نورزو 91

سرپرست و عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از شروع بهره برداری از هتل سه ستاره با ظرفیت مهمان پذیری 130 نفر در این منطقه خبر داد و گفت: این هتل که دارای 40 اتاق است از نوروز 91 آماده ارائه خدمات اسکان به گردشگران خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی گفت: با افزوده شدن این هتل به مجموعه واحدهای اقامتی منطقه ظرفیت هتلینگ به 700 نفر می رسد.
نجفی تصریح کرد: علاوه بر این با همکاری ادارات و دستگاه های دولتی و استفاده از فضاهای عمومی اقامت موقت، میزان ظرفیت اسکان منطقه آزاد ارس در ایام نوروز به بیش از 10 هزار نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: با همکاری آموزش و پرورش، تربیت بدنی و دانشگاه ها و نیز دایر کردن 11 اقامتگاه موقت برای اسکان افراد علاقمند به اقامت در چادر، عمده نیازهای اسکان مسافران و گردشگران تامین خواهد شد.
صادق نجفی گفت: در ورودیهای منطقه آزاد ارس راهنمایان گردشگری مستقر خواهند بود تا علاوه بر توزیع نقشه و بروشورهای لازم، مسافران را برای دیدار از جاذبه های طبیعی و خدادادی راهنمایی کنند.
وی افزود: امسال نیز طبق روال سالهای گذشته پایش آماری مسافران ورودی به منطقه آزاد ارس به مورد اجرا گذاشته خواهد شد .
گفتنی است طی سال های اخیر و سه دوره متوالی منطقه آزاد ارس رتبه های برتر جذب گردشگر و ارائه خدمات برتر گمرکی را کسب کرده و سال گذشته بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مسافر نوروز ی به این منطقه مسافرت کردند.
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: منطقه آزاد ارس ,
لینک های مرتبط: شهرستان جلفا ,
آخرین مطالب