تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - ستاندار آذربایجان شرقی: توصیه رهبری، در دولت احمدی‌نژاد تحقق یافت
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : چهارشنبه 3 اسفند 1390
نویسنده : araz
احمد علیرضا بیگی گفت: توسعه توام با عدالت، توصیه رهبری به همه دولت‌های بعد از جنگ بود كه این موضوع در دولت احمدی‌نژاد تحقق یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ احمد علیرضابیگی استاندار آذربایجان شرقی در جمع اهالی روستای نوجه‌‎مهر از توابع شهرستان جلفا، با بیان این كه موضوع عدالت در گذشته مورد غفلت واقع شده بود اظهار داشت: در گذشته كسانی كه بیشتر مصرف می‌كردند سهم بیشتری از ثروت‌ها داشتند و این نظام توزیع ناعادلانه ثروت باعث ایجاد شكاف طبقاتی در جامعه شده بود.
وی خاطرنشان كرد: البته نوع رویكرد دولت‌ها نیز موجب غفلت از توده‌های محروم جامعه می‌شد و اعتقاد دولت‌ها بر این بود كه ثروت باید در دست عده‌ای خاص باشد تا آنها زندگی مردم را اداره كنند.
علیرضابیگی ادامه داد: دولت نهم این معادله را بر هم زد و با ایجاد ارتباط مویرگی با زندگی مردم، ثروت‌ها را در اختیار خود مردم قرار داد تا آنها به اقتضای شرایط زندگی خود آن را مدیریت كنند.
وی با بیان این كه هدفمندی یارانه‌ها با همین تفكر اجرا شد افزود: اكنون دولت قصد دارد در گام دوم این طرح، یارانه دهك‌های پایین جامعه را افزایش دهد لكن با برخی ممانعت‌ها از سوی همان كسانی مواجه است كه در مرحله اول هدفمندی نیز ساز مخالف می‌زدند.
علیرضابیگی با تاكید بر این كه دولت اراده كرده مبلغ یارانه‌ها را مستقیما به مردم بدهد گفت: برخی از نمایندگان مجلس با ارائه طرحی تلاش كردند تا از پرداخت مستقیم پول به مردم ممانعت كنند و اعتقاد دارند كه این پول باید صرف زیرساخت‌ها شود.
وی تصریح كرد: اكنون سوال این است كه در دولت احمدی‌نژاد كدام زیرساخت‌ها فراهم نشده كه در دولت‌های گذشته به آن پرداخته می‌شد؟
استاندار تاكید كرد: دولت نشان داده است كه پای منافع مردم ایستاده و اجازه نمی‌دهد كه كاری برخلاف منفعت مردم انجام گیرد.
وی افزود: مطالبات مردم از دولت نشانه كارآمدی دولت است و دولت افتخار دارد كه به خواسته‌های مردم پاسخ داده است.
علیرضابیگی با اشاره به افتتاح طرح‌های عمرانی در شهرستان جلفا خاطرنشان كرد: بهره‌مندی 95 درصد جمعیت روستایی شهرستان جلفا از نعمت گاز و 93 درصد روستاها از راه آسفالته در كنار اقدامات دیگر دولت، شاخص‌های بزرگی در این نقطه مرزی هستند.
وی اظهار داشت: تفكر دولت توزیع عادلانه ثروت در تمام نقاط كشور است و مركزنشینی نباید امتیازی برای بهره‌مندی بیشتر از منابع ملی باشد.
در این مراسم طرح گازرسانی به شش روستای شهرستان جلفا با اعتبار 20 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
با افتتاح این طرح 467 خانوار روستاهای دوزال، كردشت، نوجه‌مهر، پهناور، نظركندی و میانه‌كرداحمد از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: منطقه آزاد ارس , محال دیزمار ,
لینک های مرتبط: هرستان جلفا ,
آخرین مطالب