تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - صادق نجفی قبل از خطبه های نماز جمعه جلفا :همراهی مردم رکن اصلی توسعه منطقه آزاد ارس است
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : دوشنبه 19 دی 1390
نویسنده : araz

همراهی مردم با مسولان و دستگاه های اجرایی در فعالیت های هر جامعه رمز اصلی پیشرفت در کشورهای توسعه یافته جهان است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس قبل از خطبه های نماز جمعه 16 دی در جمع نمازگزارن شهرستان جلفا مردم را رکن اصلی بالندگی جامعه دانست و گفت: همراهی مردم رکن اصلی توسعه منطقه آزاد ارس است.
صادق نجفی اظهار داشت: رشد اقتصاد و پیشرفت تمام کشورهای جهان در سایه صبر و همدلی مردم آن کشورها بوده است و منطقه آزاد ارس نیز برای تسریع در پیمودن راه توسعه به صبر و همدلی مردم منطقه نیاز دارد.
وی ابراز داشت: عامل اصلی کند بودن سرعت رشد اقتصادی در برخی مناطق، عدم وجود فرهنگ توسعه در بین مردم آن است.
نجفی افزود: منطقه آزاد ارس اکنون بعد از پیمودن مراحل اولیه برای حضور در عرصه های بین المللی در حال رسیدن به نتایج پرثمر اقتصادی است و برای رسیدن به نقطه ایده آل نیازمند همکاری مردم با مسولان است.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس ضمن تشریح فعالیت های این سازمان گفت: تا پایان ماه جاری محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس بصورت کامل راه اندازی می شود و این موضوع تسهیلات قانونی بسیاری را عاید اصناف و کسبه و سرمایه گذاران خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تغییرات اساسی در پیکره توسعه ای منطقه آزاد ارس خبر داد و تصریح کرد: تمام سعی ما در راستای توسعه اهداف اقتصادی این منطقه است و در این جهت چندین پروژه عمرانی و زیربنایی بزرگ و آینده ساز در منطقه آزاد ارس به توافق رسیده ایم.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی مردم این منطقه بالا بودن آمار بیکاری جوانان آن است اظهار داشت: طبق آخرین توافقات با مسولان کشور تحولات اساسی و زیرساختی مستحکم برای تسریع توسعه اقتصاد و صنعت در منطقه آزاد ارس تدوین شده است.
صادق نجفی با بیان اینکه مردم شریف شهرستان جلفا همواره مرزدارانی باغیرت و شجاع بوده اند افزود: در آینده نزدیک با راه اندازی کامل محدوده و بهره مندی سرمایه گذاران از مزایای قانونی منطقه آزاد ارس جوانان این شهرستان در اولویت جذب نیروی انسانی قرار دارند.
سرپرست سازمان منطقه آزاد ارس در بخش دیگری از سخنرانی قبل از خطبه نماز جمعه با بیان اینکه هم اکنون بیش از 200 سرمایه گذار داخلی و خارجی فقط به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری در انتظار هستند گفت: این تعداد سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده اند تا در صورت تامین زیرساخت های ضروری به سرمایه گذاری در ارس روی آورند و از این رو تامین زیرساخت ها در اولویت کاری سازمان بوده و با تامین آنها تحولی عظیم در این منطقه را تجربه خواهیم کرد.
وی افزود: با براورده شدن نیازهای اصلی سرمایه گذاری ، سالانه بیش از 8 هزار شغل در منطقه آزاد ارس ایجاد خواهد شد که در اینصورت ریشه بیکاری نیز در این منطقه خشک خواهد شد.
سرپرست سازمان منطقه ازاد ارس خاطرنشان كرد: بهره گیری از تجارب جوانان منطقه برای جهش سازمان ضروری است و باید اولویت كاری سازمان باشد.
نجفی به برخی برنامه ها و طرح های دردست اجرا در منطقه آزاد پرداخت و گفت: مقدمات احداث فرودگاه ارس فراهم شده و با رفع موانع طی روزهای اخیر، مطالعات اجرایی آن آغاز شده است.
وی افزود: تامین رفاه اجتماعی برای ساكنین منطقه از دیگر برنامه های سازمان است و دراین راستا برای احداث اورژانس تخصصی در جلفا 25 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
وی به امضاء تفاهم نامه با اداره كل راه آهن آذربایجان برای اصلاح مسیر راه آهن تبریز- جلفا و اعطای امتیازات ویژه برای كسبه و مغازه داران شهر جلفا برای واردات كالا را یادآور شد.
وی همچنین از همكاری و همراهی دلسوزانه استاندار آذربایجان شرقی، امام جمعه و فرماندار جلفا و سایر مسوولان با سازمان منطقه آزاد ارس قدردانی كرد.

منبع : سایت منطقه آزاد ارس
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: منطقه آزاد ارس , نماز جمعه شهرستان جلفا ,
لینک های مرتبط: شهرستان جلفا ,
آخرین مطالب