تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تاکید کرد:گذر از شیوه های سنتی به روابط عمومی مدرن و علمی
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : جمعه 27 اسفند 1389
نویسنده : araz

خبرگزاری موج - روابط عمومی ادارات به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسؤولین عمل می‌كنند و باید با اطلاع‌رسانی دقیق خدمات نظام را به اطلاع عموم رسانده و نظرات مردم را نیز به مسؤولین منعكس كنند.

به گزارش موج، محمدزاده علمداری در جلسه مشترک روسای ادارات و شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان كلیبر، نقش روابط عمومی سازمان‌ها و ادارات را در موفقیت و ناكامی آن‌ها منحصر به فرد ارزیابی كرد و گفت: سازمانی كه از روابط عمومی كارآمد و فعال برخوردار است در جلب اعتماد و رضایت مردم موفق‌تر عمل كرده و تلاشهای آن مجموعه را جلوه پذیر و مقبول می کند.
وی گفت: بخش اعظمی از موفقیتهای دولت و محبوبیت دکتر احمدی نژاد حاصل بهره مندی از عنصر ارتباطات و برقراری رابطه نزدیک ، صادقانه و دائمی با مردم است و جوهره کار روابط عمومی نیز همین است.
محمدزاده با تأكید بر این كه دولت دكتر احمدی‌نژاد توجه ویژه‌ای به روابط‌عمومی‌ها دارد و زیرساخت‌های مورد نیاز برای آنان را فراهم كرده است، گفت: مدیران دستگاه‌های دولتی، مسؤولان روابط عمومی را با توجه به اشرافیت کامل و جامع آنها به محیط درون و بیرونی سازمان به عنوان مشاور و امین خود قرار داده و در تمامی زمینه‌ها با آن‌ها مشورت نمایند.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان همچنین به ضعف اطلاع‌رسانی در عملكرد دولت اشاره كرد و آن را ناشی از عدم افزایش کارایی روابط عمومی ها و ظرفیت اطلاع رسانی رسانه ها بخصوص رسانه ملی، متناسب با رشد چند برابری خدمات و فعالیتهای دولت دانست و افزود: گستردگی توزیع خدمات دولت در نقاط خرد به ویژه مناطق محروم نیز کار اطلاع رسانی را دشوار و مستلزم تلاش بیشتر کرده است.
محمدزاده علمداری اظهار كرد: تقویت روابط عمومی ها بخصوص در شهرستانها می‌تواند به انعكاس شایسته‌ این خدمات منجر شود بر همین اساس روابط عمومی‌های ادارات در شهرستان‌ها باید فعال‌تر از گذشته باشند.
رئیس اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری آذربایجان شرقی با تأكید بر گذر از شیوه‌های سنتی در روابط عمومی و رویكرد جدی به روابط عمومی مدرن و علمی؛ روابط عمومی الکترونیک و روابط عمومی تحلیگر را مورد توجه قرار داده و افزود: ارتقا جایگاه و تقویت عملکرد روابط عمومی ها مستلزم دانش افزایی و همت مضاعف مسئولان روابط عمومی در کنار حمایت بیشتر روسای دستگاهها می باشد.
محمدزاده با اشاره به مصوبه ارزشمند هیئت دولت مبنی بر تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاههای اجرایی جهت هماهنگی و سازماندهی امور اطلاع رسانی و دیگر فعالیتهای روابط عمومی گفت: در این راستا با حمایت استاندار محترم و برنامه ریزی های صورت گرفته کارهای خوبی نیز در این استان انجام شده که نشاط و تحرک اخیر ایجاد شده در روابط عمومی های استان و شهرستانها نوید بخش روزهای خوش در آینده می باشد.
عبداله اصغرپور، فرماندار كلیبر نیز كار روابط عمومی‌ها را ارزشمند توصیف كرد و با اشاره به این كه نظام مقدس جمهوری اسلامی یك نظام مردمی است، گفت: مردم حق دارند كه از عملكرد خادمین خود باخبر باشند و این رسالت بر عهده‌ی روابط عمومی‌هاست كه خدمات سازمان خود را به مردم اطلاع دهند.
اصغرپور از مدیران ادارات شهرستان كلیبر خواست تا با فعال كردن روابط عمومی‌های ادرارات در زمینه‌ی اطلاع‌رسانی در باره‌ی خدمات شایسته‌ی دولت عدالت‌گستر جمهوری اسلامی ایران اقدامات بایسته را انجام دهند.
حجت‌الاسلام سید حسن موسوی، امام جمعه‌ی كلیبر نیز در این نشست گفت: باید مسائل و مشكلات جامعه به وسیله‌ی روابط عمومی‌ها به اطلاع مدیران دستگاه‌ها رسانده شود تا در زمینه‌ی حل مسائل اقدامات شایسته صورت گیرد.
وی اضافه كرد: روابط عمومی‌ها فاصله‌ی میان دولت و مردم را از بین می‌برند و نقطه‌نظرات مردم را به گوش مسؤولان می‌رسانند و عملكرد دولت را توسط رسانه‌ها و مطبوعات به اطلاع مردم می‌رسانند.
گفتنی است در پایان این نشست، از رضا محمدی مسئول روابط عمومی فرمانداری كلیبر که جزو سه روابط عمومی برتر استان انتخاب شده است با اهدای لوح تقدیری ازسوی مدیركل روابط عمومی وزارت كشور تجلیل شد.
همچنین از روابط عمومی‌های برتر شهرستان (حسنعلی یوسفی از روابط عمومی آموزش و پرورش كلیبر و توكل بروستانی از روابط عمومی آموزش و پرورش عشایری كلیبر) تجلیل به عمل آمد

سایتهای و  بلاگهای آشنا
موضوعات مرتبط: خبری ,
برچسب‌ها: کلیبر , قلعه بابک , جنگلهای ارسباران , طبیعت بکر ,
آخرین مطالب