تبلیغات
- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - این بیماری زنانه را با پیاده روی مغلوب کنید
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392
نویسنده : سعید ابدالی

پژوهشگران دریافته اند زنان می توانند روزانه با یک ساعت پیاده روی، خطر ابتلا به سرطان سینه را در خود کاهش دهند.

انجمن سرطان آمریکا مطالعه ای را به مدت 17 سال بر روی 37 هزار و 615 زن یائسه انجام داده که طی این مدت چهار هزار و 760 نفر از آنها به سرطان سینه مبتلا شده اند. این مطالعه نشان داد پیاده روی که یک تحرک بدنی ملایم است با کاهش 14 درصدی خطر ابتلا به سرطان سینه در مقایسه با زنانی که کمترین سطح فعالیت بدنی را دارند، مرتبط است.

حدود 47 درصد از این زنان می گفتند پیاده روی تنها فعالیت تفریحی آنها بوده و در بین آنها افرادی که دست کم هفت ساعت در هفته پیاده روی می کردند، 14 درصد خطر ابتلا به سرطان سینه را در خود کاهش دادند در مقایسه با افرادی که سه ساعت و یا کمتر پیاده روی هفتگی داشتند.
محققان دریافتند زنانی که روزانه در فعالیت های بدنی شدیدتر به مدت یک ساعت شرکت می کردند 25 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان داشتند.

دکتر «آلپا پاتل» اپیدمی شناس ارشد انجمن سرطان آمریکا می گوید مطالعه به طور واضحی از ارتباط بین فعالیت بدنی و سرطان سینه پس از یائسگی پشتیبانی می کند و هرچه فعالیت بدنی بیشتر باشد تاثیر پیشگیرانه آن نیز در برابر سرطان بیشتر است.

پزشکان رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم، تغییر سبک زندگی، ترک سیگار و عدم مصرف مشروبات الکلی و ورزش را از جمله عوامل پیشگیری از سرطان معرفی می کنند.

 

 
آخرین مطالب