- اخبار روز ،متون علمی و ادبی،دانلود،آموزش وبلاگ نویسی و .. - كشتی باستانی ژاپنی سومو
ما ســــــــــــعی میكنیم بهترین هــــــــــــــــا را در این جـــــــــــا برایتــــــــان تــــــــدار ك ببینیم

-
-

"سومو "یک سبک کشتی ژاپنی است که در آن وزن، اندازه و قدرت  در درجه اول اهمیت قرار دارد . اگرچه سرعت و ناگهانی بودن یورش  نیز مفید است . هدف شرکت‌کنندگان این است که حریف خود را از رینگ (به قطر ۴ متر و ۶۰ سانتی‌متر)بیرون انداخته یا او را وادار کنند . تا یکی از اعضای بدن خود(به‌جز کف پا)را بر زمین گذارد .

 روحانیونِ مذهبی عهده دارِ داوریِ این مسلبقات میباشند .

ورزشکاران این رشته در مسلبقات نباید هیچ تن پوشی از جمله  کیمونو ، کفش ، دستکش ، به غیر از تنپوشِ مخصوص مسابقاتِ سومو بر تن داشته باشند در سومو مشت و لگد زدن، کشیدن مو ، گوش و دستگاهِ تناسلی ممنوع میباشد .

 این ورزش سنتی ترکیبی از عناصری چون مراسمِ مذهبی، رقابت جوانمردانه، تقویت قوای جسمانی، سنت سامورائی و کسب و کار است . هرساله انجمن سوموی توکیو مسابقات این رشته را در یکی از معابد این شهر به نام "یاسوکوی"برگذار می کند و مردم با اشتیاق به تماشای رقابتِ ورزشکاران این رشته می پردازند .

 امروزه علاوه بر ژاپنی ها ورزشکارانی از ملیّت های دیگر هم به این رشته ورزشی می پردازند .

برای بزرگنمایی روی تصویر كلیك كنید

image hosting blogs journals image hosting blogs journals image hosting blogs journals image hosting blogs journals image hosting blogs journals image hosting blogs journals  image hosting blogs journals image hosting blogs journalsimage hosting blogs journals image hosting blogs journals
آخرین مطالب
   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات